Consum de antibiotice

23-07-2012
Nicholas91
Nu este medic/terapeut
Nicholas91
Buna ziua! Am 21 de ani, si acuma 2 luni, am facut analize la clamydia si mycoplasma, deci testele erau pozitive, am urmat tratament de 14 zile cu antibiotice care mi le-au prescris medicul (Azitromicina, Mycosyst, Wobenzym, Dicloberl si Yogurt). Deci, dupa tratament simptomele au inceput sa dispara, si anume dupa ce am terminat de consumat toate inafara de (wobezym si Yogurt) trebuie doua luni sa le urmez pe astea 2, dar acuma 3 zile, am inceput iar sa am mincarimi la pe capul penisului, si eliminari in cantitati foarte mici si e un lichid fara culoare dar cu un miros foarte puternic, urit mirositor :( Mentionez ca in timp ce avea clamydia, cu toate ca nu stiu daca inca am scapt de ea, asa ceva nu am avut. Spuneti-mi va rog ce poate fi asta? Din cite am inteles consumul de antibiotice duce la aparitia asa zisa ciuperca, poate fi asta? Multumesc mult, astept raspuns.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.