Copil 11luni bronsiolite și răceli la plamani

25-01-2018
Anila31
Nu este medic/terapeut
Anila31
Bună ziua, bebe 11luni este deja la al 3lea episod de răceală la plămâni/bronsiolita, debutul este ca o răceală (strănut, tuse, muci), deși tratata de la primele simptome evoluează negativ de la o zi la alta și ajunge la insuficienta respiratorie, răspunde greu de fiecare data la tratament, deși externat tot nu și-a revenit complet decât după alte tratamente! Acum suntem în aceeași situație am fost internati 8zile, acum externați de 5 deși am continuat cu aerosoli (Ventolin, fixotide și eurespal) la control (ieri) ni sa spus curat pulmonar dar sa continuam cu aerosolii (desi facem din data de 9), seara ia reapărut tusea (tușește pana varsă, nu reușește sa se liniștească, ajunge sa nu poată respira corect), am mers la urgente unde la fel curat pulmonar sa ii dau koflet și aerosoli cu dexametazona... Va rog copilul în momentul de fata se simte rău că înaintea spitalizării, nu au trecut decât câteva zile și starea lui sa înrăutățit de parca nu a urmat vreun tratament... Unde sa merg cu el, un medic cu adevărat competent nu am timp de așteptat și sa mai încerc pe pielea lui "n" tratamente
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: