CUM SA POSTEZ O INTREBARE?

07-11-2008
lory22
Nu este medic/terapeut
lory22
BUNA ZIUA,

Nu stiu cum sa postez o intrebare noua pe acest forum, va rog sa imi spuneti cum trebuie sa procedez sa adaug o intrebare.
Va multumesc
11 comentarii
0
07-11-2008, ora 11:54
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
pai tocmai ai facut-o!!mai posteaza inca o data si inttrebarea ;) numai bine
0
08-12-2008, ora 19:15
bgabitza
Nu este medic/terapeut
bgabitza
Hello. Sunt curioasa cum va aparea aceasta interventie a mea, deoarece nu este un comentariu, ci as dori sa pun o intrebare.
M-am "trezit" din senin cu o vanataie de "toata frumusetea" la incheietura superioara a degetului mijlociu de la mana dreapta, vanataie ce nu cred sa fi aparut in urma vre-unei lovituri, deoarece nu imi amintesc sa ma fi lovit. Ce ma ingrijoreaza este faptul ca acum 1 an am avut o vanataie identica, la acelasi deget, si tot fara sa ma fi lovit.
As vrea sa stiu, daca imi poate spune cineva, daca am motive de a imi face griji si daca aceasta vanataie poate avea cauze mai grave.
Poate parea o intrebare stupida, dar ma tem sa nu fie un simptom pentru ceva ce poate nimeni nu vrea nici sa gandeasca.

Multumesc.
0
04-06-2009, ora 13:44
argris
Nu este medic/terapeut
argris
buna ziua!
Stie cineva un medic bun care sa trateze boli autoimune? Am o vasculita cutanata care imi provoaca pete rosii si prurit (mancarimi), depistata in urma unei biopsii, tratata mai intai cu Disulone fara nici un rezultat, iar acum cu Aerius si Plaquenil, tot fara vreun rezultat, Caut un medic priceput. Greu de gasit...Daca stie cineva vreun astfel de dr., va rog sa mi-l recomandati si mie!
Va multumesc mult!
0
10-06-2009, ora 13:46
aprilishoru
Nu este medic/terapeut
aprilishoru
am o mare problema cu o transpiratie excesiva a mainilor si picioarelor. am 25 ani si de cand ma stiu am aceasta problema. mainile si picioarele sunt reci, aproape inghetate dar ude de atata transpiratie. nu tot timpul mi se intampla asta dar si cand se intampla imi este jena si sunt stresata sa ma tot spal si sa ma sterg. am incercat tot felul de creme, lotiuni sau spray-uri, dar aceleasi simptome. Cum sa ma "vindec"?
0
20-02-2010, ora 00:01
barbonevasea
Nu este medic/terapeut
barbonevasea
wbc 10, ne 10, ly 10, mo10, ba 10, rbc 10, tgp 79. Acestea sunt rezultatele la analizele mele, medicul a zis că nu mor aşa curând, dar nefiind fonduri mi-a recomandat efectuarea unui ecograf în luna mai.un diacnostic mi-aţi putea trimite
0
20-02-2010, ora 00:02
barbonevasea
Nu este medic/terapeut
barbonevasea
diagnostic am vrut să scriu
0
15-01-2012, ora 12:59
lili23
Nu este medic/terapeut
lili23
buna ziua am 39 de ani am o tusa puternica sueratoare de doua luni de zile am fost internata spitalul de pneumoftiziologie
si nu mi ai dat nici un medicament sa imi treca ce trebuie sa fac?mi-a facut fiberbronhoscopie si mi au spus ca am trahee congestionate la acest nivel al peretelui anterior la 1/2 inferioara a traheei, prezinta cateva sporuri hemoragice.fara leziuni proliferative andobronsice in teritoriile explorabile mucoasa bronsica inflamata si congestionata la nivelul segmentului LS bilateral prezinta placarde albicioase din care sa facut brosaj la nivelul 1/2 inferior a traheei (lama2)si la nivelul segmenului apical LSD(lama1) am fost la multi doctori va roog frumos sa imi spuneti ce sa fac ce tratament sa urmez. multumesc
0
01-06-2012, ora 21:34
andreeatudor
Nu este medic/terapeut
andreeatudor
As dori raspunsul cat mai urgent al unui medic la urmatoarele intrebari :

1. daca mecoparul care este pentru ficat si contine vitamina C(25 mg), vitamina E(5 mg) si vitamina A 1000 U.I. scade efectul anticonceptionalelor(Karissa)?

2. Zincul scade efectul anticoncetionalelor(Karissa)?

3. Centrum care contine o multitudine de vitamine scad efectele anticonceptionalelor(Karissa)?

4. Este gresit daca administrarea anticonceptionalelor o fac mereu in prima zi cand vine menstruatia, ci nu in a 8 zi desi dupa pauza?
0
12-06-2012, ora 22:53
Valy03
Nu este medic/terapeut
Valy03
Buna ziua as vrea si eu o interpretare de urocultura
Urocultura 1000 UFC/ml
PH 5
Densitate 1.030 normal ar fi 1.015 - 1.025
Bilirubina negativ
Urobilinogen norm
Corpi cetonici negativ
Acid ascorbic negativ
Glucoza normal - negativ
Proteine 30mg/dl normal trebuiea sa fie negativ
leucocite negativ
Nitriti Neg
Sediment
Celule epiteliale plate RARE
Leucocite RARE
Cristale acid uric RARE
Flora microbiana RARA
Astept rsp multumesc
0
21-12-2012, ora 03:38
bolunducu
Nu este medic/terapeut
bolunducu
Buna. De cateva zile am 2 degete de la mana stanga, amortite ( cel mic si cel inelar ). Am stat la calculator, pe coate si a inceput sa imi amorteasca mana dar am zis ca este o amorteala obisnuita dar pe urma am observat ca degetele respective nu isi revin. Sunt asa de 2-3 zile. E caz de panica? Glumeam. Vreau doar sa stiu daca e o chestie trecatoare sau daca, chiar trebuie sa imi fac griji mai mari. Multumesc anticipat. Sper ca am postat unde trebuie si cum trebuie pentru ca sincer, habar nu am unde sa pun o intrebare. Multumesc anticipat si imi cer scuze daca am gresit sectiunea.
0
13-01-2023, ora 18:54
FlorentynaSteluta
Nu este medic/terapeut
FlorentynaSteluta
Bună seara! Sunt însărcinată în 22 de săptămânii și de câteva zile am o durere în partea stângă jos, am luat și No-Spa dar din păcate ma lasă durerea câteva ore și după aceea revine iar. Nu știu ce să fac să continui cu pastilele incontinuare sau sa merg la control.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.