cum sa scap de 8 kg

06-02-2008
Costakhe
Nu este medic/terapeut
Costakhe
am 16 ani si am 178 cm si 74 kg...
fac sala de 3, 4 ori pa saptamina...
Manink piine neagra dar si aceasta putina..
Ce sa manink si cu msa manink sa slabesc sa am un corp sanatos si in forma ???
Puteti sa ma ajutati...
3 comentarii
0
10-02-2008, ora 00:00
Tta
Nu este medic/terapeut
Tta
daca nu mananci junk food si faci sport rezultatele vor aparea cu siguranta, acum depinede de organismul fiecaruia, unii slabesc mai incet altii mai greu.eu am slabit si am reusit sa mi mentin greutatea cu ajutorul fructelor mai ales a merelor si portocalelor si prin sport.
0
10-03-2008, ora 00:00
DanaMelania
Nu este medic/terapeut
DanaMelania
Daca faci sala de 3-4 ori pe saptamana este un lucru bun.Daca vrei sa slabesti incearca o cura hipocalorica, renunta la toate alimentele care contin carbohidrati(paine de orice fel, cartofi, mamaliga) iar daca iti este greu sa faci lucrul asta consuma carbohidratii in prima jumatate a zilei, dupa care poti consuma proteine(carne slaba, lapte degresat, branza degresata, albus de ou...etc) si vegetale(legume crude sau fierte si mai putin fructe deoarece contin fructoza adica un fel de zahar si de preferat ar fi bine sa se consume tot in prima jumatate a zilei).-*

(*modificat de admin)
0
21-03-2008, ora 00:00
gabriella radu
Nu este medic/terapeut
gabriella radu
un nutritionist este persoana cea mai indicata in stabilirea unei diete!cu totii stim ca alimentele rafinate, sucurile acidulate cu adaos de zahar si coloranti, consumul in exces de grasimi animale, si lista poate continua...sunt daunatoare siluetei si in principal sanatatii!sa mananci sanatos e dificil dar nu imposibil!si la sala trebuie sa ai un ajutor, un instructor, pentru ca exercitiile de slabire sunt specifice.poti merge si la un endocrinolog ca sa afli daca exista o cauza hormonala.iti doresc succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.