cum sa slabesc 8 sau 10 kg?

22-05-2008
Andrea16
Nu este medic/terapeut
Andrea16
Buna!sunt Andrea, am 16 si am inceput o dieta dar care nu ma mai ajuta!am avut 72 kg si akum am 65..as vrea sa mai slabes 8 sau 10 kg.dar nush ce dieta sa urmez si fac aerobic de 3 ori pe saptamana.va rog ca cineva sa ma ajute si pe mine, sami recomande o dieta pe care so pot urma si eu si de la care sa slabesc intro perioada mai scurta...va rog sa ma ajutatzi...voi astepta cu nerabdare raspunsurile voastre.MULTUMESC!
16 comentarii
0
26-05-2008, ora 00:00
dutu_cornelia
Nu este medic/terapeut
dutu_cornelia
Buna! eu am slabit in 4saptamani 11 kg. Am avut 101 si acum am 90. M-am internat sa imi fac toate analizele pentru ca doream sa imi bag inel gastric. O prietena care face China mi-a oferit niste pastile, ea le mai incercase si mi-a zis ca sunt foarte bune. Va zic cu mana pe inima ca am incercat toate pastilele posibile(xentical, regenon, viaredin, La 121 etc).Am zis sa mai dau o sansa si am luat si astea. Se ia una dimineata pe stomacul gol si atat. O sa bagati de seama ca incepeti sa urinati foarte des, dupa usor usor vi se taie pofta de mancare pana la faza in care uitati sa mancati toata ziua. Toate pastilele imi creau o stare de nervozitate, imi apareau mici bubite pe spate sau mai rau ma duceam la toaleta foarte des dar pentru ca ma deranjau la stomac cea ce este foarte rau, deoarece exista mari sanse sa dai in hemoroizi. Aceste pastile nu mi-au creat nici o stare, nu mi-au facut nimic rau. -*


(*modificat de administrator)
1
28-05-2008, ora 00:00
oana0505
Nu este medic/terapeut
oana0505
cred ca o voi lua razna daca mai citesc despre aceste miraculoase pastile. " eu am folosit si am slabit miraculos. daca doriti mai multe detalii ma gasiti la tel. " sunati si dati bani degeaba. sau poate mai rau peste un timp veti afla ca nu mai aveti 2-3 kg., dar aveti alte probleme de nerezolvat din cauza acestor capsule lansate pt. P.
0
28-05-2008, ora 00:00
oana0505
Nu este medic/terapeut
oana0505
dutu_coernelia esti omniprezenta, daca stii ce e aia. unde caut despre diete, hop si tu cu sfaturile tale dezinteresate venite din compasiune pt.cei cu probleme cu greutatea. cat iti iese din ignoranta celor multi? cu pastilele voastre cred ca va da faliment chirurgia plastica. ce se vor face medicii care au studiat atatia ani? din categoria pilulelor miraculoase am citit ca sunt si pt.marirea sanilor. e DUREROS ce se intampla. cautati mai multe surse de informare inainte de a va nenoroci. multumiti-i lui Dumnezeu ca nu aveti alte boli grave si aveti grija de privilegiul de a fi sanatosi. succes celor multi SI TREZITI-VA
0
28-05-2008, ora 00:00
dutu_cornelia
Nu este medic/terapeut
dutu_cornelia
oana cate kg ai? eu am 22 ani pe care ii fac in toamna, 1, 70m inaltime si acum spre fericirea mea am 89 kg, dar acum 5 saptamani aveam 101. am si poze sa demonstrez, si mai am si foile de la spital cand m-am externat in martie ca sa vedeti ca am fost declarata obeza de gradul 3. Am facut analizele pentru ca am ajuns la doctorul Copaescu de la spitalul Sf Ioan sa ma operez sa imi bag inel in stomac. Analizele se fac la spitalul Elias la o doamna doctora. Deci te rog nu indrazni sa ma faci nesimtita si nici sa crezi ca spun asa ceva sa ma imbogatesc. Nu duc lipsa de fonduri, nu sunt nici fata lui Bill Gates, dar oricum nu ma pot plange. Am incercat orice pastila scoasa pe fata pamantului si se gasesc la noi in farmacii. Cand mi le-a oferit prietena mea pe astea am zis ca face misto de mine, mai ales ca stia foarte bine cate genuri am incercat. Dar cum doctorul Copaescu era ocupat si operatia putea fi programata dabea dupa o luna cel putin, am zis sa incerc si astea, si mie personal mi-au adus ce-a mai mare fericire posibila, mi-au taiat pofta de mancare in ultimul hal si am slabit si frumos si sanatos. Nu ma simt rau nu am nimic. Asa ca te rog nu ma lua de bijnitara, tie ti se pare ca este mai bine sa te operezi decat sa incerci si alceva? va dau nr de telefon al unei fete care am cunoscuto la spital si care s-a operat, sa o intrebati pe ea ce parere are.
0
28-05-2008, ora 00:00
dutu_cornelia
Nu este medic/terapeut
dutu_cornelia
sper din suflet sa nu ajungi sa fi in locul meu sau a altor fete care sunt si mai rau ca mine, nu sti ce inseamna sa fi gras. si nu te chinui sa spui ca ai nu stiu cate kg si ca tie iti e bien in pielea ta ca intr-adevar imi dau seama ca minti. Cine e gras stie ce e aia sa iesi pe strada si sa strige lumea dupa tine cine stie ce replica sa iti doresti sa se desfaca pamantul in 2 si sa intri cat mai repede, sau sa te duci sa iti iei ceva de imbracat si sa fi privita cu o fata de zici ca ai raie si sa ti se zica vai dar masura aia nu avem, si tot felul de exemple mult prea dureroase pentru a fi enumerate...dar care le cunosc suficient de bine persoanele in cauza.iar despre boli esti ignoranta sa crezi ca la o anumita greutate esti sanatoasa, si ca totul merge struna.
0
02-06-2008, ora 00:00
oana0505
Nu este medic/terapeut
oana0505
cornelia nu ma intereseaza nici un fel de dovezi ce pot fi trucate. nici analize si poze nici un nr.tel al nu stiu cui ca sa imi confirme nu stiu ce. cat timp iti ocupa faptul ca trimiti coletele comandate? nu mai ai timp de altceva asa-i? asa ca ori ai foarte multi bani si mult timp liber ori ai sa ramai saraca dar cu un suflet mare, facand bine asa multor insi.
ma simt obligata sa lamuresc cateva lucruri. nu te-am facut nesimtita, incerc sa nu merg atat de departe. nu am zis ca ma simt bine in pielea mea, tinand cont ca toata viata (pana sa nasca) nu am avut mai mult de 50 kg la 1.62. acum am 64 kg. dar nici nu am gargauni in cap sa cred in minuni. cu un regim echilibrat si miscare este singurul mod logic demonstrat de a slabi. restul sunt baliverne. o grefa pe zi, suc de lamaie si mai stiu eu ce care iti distruge stomacul si tot ce mai ai bun. iarasi nu am zis ca cei obezi sunt sanatosi, dar asta nu inseamna sa iei orice pilule minune care te vor distruge treptat. organismu, cu ce se mai hraneste daca nu mai mananci aproape nimic? de ce intervine insomnia? de ce ai gura uscata? daca e din plante si nu se intampla nimic grav hai de maine sa mestecam si tutun ca e tot planta. si boabe de cafea si canabis si lista de plante e lunga asa ca eu nu spun decat SA VA DOCUMENTATI MAI MULT CAT E VORBA DE CORPUL SI SANATATEA VOASTRA.
daca nu ai nici un interes financiar da-le celor interesati adresa furnizorului tau, sa nu-ti mai ocupe nici tie timpul.
0
02-06-2008, ora 00:00
dutu_cornelia
Nu este medic/terapeut
dutu_cornelia
furnizorul este direct din China, dar nu asta ar fi problema, ca pot sa dau si de acolo numarul de telefon si adresa, ci faptul ca toata lumea inghite toate idioteniile de pastile care fac foarte mult rau iar aceasta este o alternativa mult mai buna. iar in privinta unei diete echilibrate si mult sport, am si eu o intrebare daca tot stiti teoria atunci de ce sunteti in continuare cu un nr de kg mult peste cat erati obisnuita? stim cu toate teoria sportului si dietei echilibrate, dar nu exista vointa necesara si nici capacitatea de a tine stomacul in frau cand incepe sa te doara foarte rau din cauza ca iti este asa de foame incat iti vien sa te dai cu capul de pereti. iar in privinta dovezilor care pot fi trucate.cine m-a contactat si s-a intanlit cu mine a vazut care e treaba si ca nu mint. am cunoscut multe persoane de cand cu anuntul si care au inceput sa ia aceste pastile, si ma bucur sa stiu ca au inceput sa slabeasca si sunt fericite, nu pe deplin ci pur si simplu ca au iar incredere in ele ca vor ajunge la kg dorite. iar in privinta timpului meu liber, imi pare rau dar am si servici si sunt si la facultate ( particulara ce-i drept dar sunt ) si in plina sesiune. numai ca reusesc sa am timp si pentru mine si pentru cei din jur si sincer imi face placere. este ultima oara cand dau raspuns la niste calomnii, cine a avut suficienta incredere m-a contactat iar de acolo au decis singuri cum sta treaba.
0
02-06-2008, ora 00:00
Andrea16
Nu este medic/terapeut
Andrea16
VA ROG fetelor...nu va mai certati...e ff adevarat ca nu e bn sa iei pastile ca sa slabesti(oricat de plinutza esti)ptr ca iti distrugi in primul rand organismul si poti avea ffff multe probleme cu sanatatea.dar sunt persoane care au ff multe probleme din cauza obezitatii, ptr nu este deloc usor sa poti sa rezisti la comentariile care sunt facute la persoana ta!!!!si aceste persoane recurg la pastile sau alte metode de slabire care putem sa zicem nu sunt naturale sau normale...cine cum vrea sa le numeasca!eu spun ca nu o sa recurg la pastile, sau la alte metode"artificiale" ptr slabire...eu cred ca cel mai bn e sa ti o dieta, sunt pers care nu pot tin o dieta sau un regim alimentar...acestora sunt facute un regim mai usor de urmat ca la alte pers.eu mananc ff multe fructe...paine doar 1 felie pe zi...carne de pui(piept) fiert si cel mai mult mananc legume!EU SPUN SA RENUNTATI LA PASTILE!!!!!!!!!!! si sa va demonstrati ca puteti slabi sau va puteti face o viata MULT mai sanatoasa mancand multe alimente sanatoase!poti sa mamanci mult dar sanatos!!!!
0
03-06-2008, ora 00:00
oana0505
Nu este medic/terapeut
oana0505
draga andreea, eu nu ma cert cu nimeni, insa ma intriga faptul ca in loc sa faci schimb de experienta in ceea ce priveste un mod sanatos de a slabi sau mai bine zis un mod sanatos de viata, pe unde intru dau de astfel de "cornelii" care sar in ajutorul celor mult cu tot felul de metode minunate cu ajutorul carora poti slabi fara sa faci nimic. asta m-a determinat sa replic. aceasta fata e fara importanta pt.mine ca sa ma pot certa cu ea. parintii mei de 15 ani duc o viata foarte sanatoasa si arata cu 10-13 ani mai tineri. asa ca stiu foarte bine ce inseamna sa traiesti sanatos. la 73 ani respectiv 78 fac impreuna cu nepotii si cu noi drumetii. asta e cu adevarat sanatate. tot de 15 nu mai mananca carne decat foarte foarte rar. sunt ok si suntem mandri de ei. succes cu dietele si iti doresc sa devina un stil de viata.
0
03-06-2008, ora 00:00
dutu_cornelia
Nu este medic/terapeut
dutu_cornelia
in ciuda a ce spui despre parintii tai, pe alt forum ai spus ca ai cam multe kg in plus, daca nu ma insel era vorba de vreo 14 kg, deci pana la urma care e treaba? nu te inteleg cum poti sa imi contesti ce scriu acolo cand tu una scri pe un site si alta pe celalalt? eu am fost sincera, indiferent cine ce m-a intrebat, chiar daca le-au cumparat sau nu, m-am intanlit cu persoanele care au vrut si m-au vazut, asa ca te rog scuteste-ma de parerea ta in privinta persoanei mele, si daca chiar faci campanie anti pastile fa-o macar fara a ataca pe cineva anume, nu ai dreptul sa imi contesti nimic din momentul ce tu nu ma cunosti si nu sti ca mint sau spun adevarul. nu am bagat nimanui fortat in gura nimic ca sa ma acuzi de ceva, am pus ce am patit si am lasat la aprecierea celorlalti. asa ca te rog comenteza ce vrei tu, dar nu mai ataca pe nimeni, poti ataca o firma sau un produs anume dar nu o persoana anume. iar daca te-ai interesa putin ai baga de seama ca si atacurile verbale trebuiesc urmate de niste dovezi, deci cat timp tu personal nu ai luat pastilele astea si nu m-ai vazut cu ochii tai ca sa imi zici mie in fata ca mint si ca vai nu am slabit eu sau tu, pana atunci comenteaza pe ce ai incercat tu personal.
0
03-06-2008, ora 00:00
oana0505
Nu este medic/terapeut
oana0505
nu inteleg care e legatura intre parinti si kg.mele. eu m-am ingrasat datorita sarcinii. acum alaptez, de fapt am terminat de 1 luna si iti garantez ca intr-un an maxim imi revin la kg. dorite de mine.
vreau sa ajung la 55 kg, deci e vb. de 9 kg.
sinceritatea ta nu ma intereseaza. doresc din nou sa trag un semnal de alarma celor ce sunt transi in aceasta capcana si multele de acest gen "pt. mai multe detalii." INAINTE DE A BAGA IN GURA PILULELE DE SLABIT intreaba un medic avizat daca e ok.
incearca sa nu mi te mai adresezi caci bunul simt ma obliga sa-ti raspund si chiar mi s-a acrit de atata ipocrizie.
0
03-06-2008, ora 00:00
dutu_cornelia
Nu este medic/terapeut
dutu_cornelia
Bunul simt? wow, nu credeam ca exista din moment ce atacul a venit din partea dumneavoastra, nu cred ca am fost eu ce-a care a indraznit sa atace pe cineva si sa comenteze despre ceva ce habar nu avea. Spor la slabit. Iar acum va rog, nu mai raspundeti, nu este un mesaj care necesita raspuns, iar daca de acum incolo nu va mai raspund este din cauza ca spre deosebire de altii am cei 7 ani de acasa si ma retrag chiar daca nu era vina mea.
0
27-08-2008, ora 00:00
julia_myneeds
Nu este medic/terapeut
julia_myneeds
Cum se numesc pastilele dutu_cornelia?
0
03-04-2009, ora 10:10
rraammoonnaa
Nu este medic/terapeut
rraammoonnaa
parerea mea este ca dutu_cornelia are dreptate in tot ceea ce spune asa ca nu au rost contrazicerile atata timp cat tu oana nu le-ai incercat, si eu am inceput sa le iau pt ca am vazut cu ochii mei ca intr-adevar fac minuni
0
27-05-2009, ora 11:21
Beatrix
Nu este medic/terapeut
Beatrix
Fetelor FARA PASTILE!!! Nu e deloc sanatos sa luati pastile, cititi pe net. In plus, daca nu manancati toata ziua ce credeti ca se intampla dupa ce ati terminat cu dieta si incepeti sa manancati.se pune inapoi...si sunteti norocoasa daca nu dublu.spun din experienta.spor la slabit!!
0
29-05-2016, ora 22:27
Maria_Stef
Nu este medic/terapeut
Maria_Stef
Procesul de slabire trebuie activat din interior si incepe din alimentatie. e important sa stii ce prieste corpului tau. Stiam si de dna Andreea Marin ca obisnuieste sa consume suc de iarba de grau pentru proprietatile sale nutritive exceptionale. Eu n-am apucat sa cultiv, dar am gasit un kit care cuprinde si acest suc, este destinat celor care vor sa faca un tratament intensiv de detox. Se numeste Kitul 5 zile de la Farmacia Ortomoleculara. am slabit pana acum 3 kilograme.. vi-l recomand sa incercati, ca e foarte sanatos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.