De aproape 4 ani de zile imi apare pe picior un fel de basicute pline cu lichid

20-08-2013
brwnetica
Nu este medic/terapeut
brwnetica
buna seara, de aproape 4 ani de zile imi apare pe picior mai jos putin de fund un fel de basicute pline cu lichid si toata aceea parte se mareste, in timp de cel mult 1 saptamana toate basicutele cresc si se formeaza una mare, inainte sa imi apara simt durere in acel loc unde imi apare, medicii mi.au spus ca poate fi un herpes, altii mi.au spus ca am corpul foarte sensibil si poate am contactat virusul de la piscina sau ceva in genu
imi apare cam din 3 in 3 luni si imi dispare cam in 2 saptamani, am incercat orice tratament dar inca imi apare,
va rog sa imi raspundeti cum sa scap de el si ce anume am pana la urma ca niciun doctor nu m.a ajutat.va multumesc
1 comentarii
0
21-08-2013, ora 00:56
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
daca e herpes nu ai ce face...e un virus care ramane cantonat toata viata in organism si o sa ai eruptii cand sistemul imunitar e slabit sau pe baza de stres.
se face analiza din puroi pentru a vedea daca e herpes sau nu. daca analiza confirma ca este herpes medicul iti va recomanda cel mai probabil tratament cu aciclovir.
ai grija ca la regulile de igiena si la faptul ca herpesul este foarte contagios( il poti transmite altora).

sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.