De vorba cu anxietatea

04-12-2010
cinevaintreaba
Nu este medic/terapeut
cinevaintreaba
Mi-am propus sa nu ma mai gandesc asa mult la anxietate si sa mi-o fac chiar prietena, de ce sa lupt inpotriva la ceva ce nu exista practic decat in mintea mea.Chiar ieri cand am mers intr-un moll, am simtit ca simptomele se instaleaza, si sincer am creat in mintea mea un dialog, cu insasi doamna anxietate, si i-am spus asa:Hei te ti dupa mine hotomana mica, atunci sa mergem impreuna in moll la cumparaturi, sI am mers cu ea in mol.si tot vorbeam binenteles in gandul meu cu ceva imaginar, si simteam cum se diminueaza din simptome.mai ales ca doamna doctor dupa acest forum ma convins ca nu se moare din asta..inainte ma trezeam instinctiv sa pun mana in dreptul inimii sa verific daca inima bate ok, sau face si dumneai fite, Batea linistita, fara sa ma deranjeze.God job zic..Si uite asa stand de vorba cu ""prietena mea anxietatea ""am mai diminuat simptomele..Stiu ca poate bizar sau ma credeti ciudata, dar incerc sa ma salvez cat pot.pentruca nu vreau sa-mi fie teama sa mai ies din casa...
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul