Deficit de greutate?
Buna ziua! Fetita mea s a nascut cu o greutate de 2700g si 49 cm. In prezent are 6 luni si o greutate de 6400 g. Care este deficitul ponderal? Meniul este cam asa, cu mici variatii: 05:00- 120 ml lapte praf (Lactana nr 2), 08:00- 100 ml lapte, 11:00- 70 g piure de mar+para+1 biscuite, 14:00- 100g piure de legume cu carne de pasăre, 17:00- 100 ml lapte, 20:00- 120 ml lapte. Este ok? Ce as putea adăuga sau schimba in meniu pentru a lua in greutate? Mentionez ca am inceput diversificarea la 4, 5 luni. Multumesc anticipat!
1 comentarii
Buna ziua
Fetita Dvs. nu se gaseste in situatia unui deficit ponderal. Conform curbei de crestere se afla intre limitele normale (limita inferioara, acceptata ca normala, fiind 5900 g). Prin urmare stiti sa va cresteti copilul si nu aveti de ce sa va faceti griji. Sanatate !
Fetita Dvs. nu se gaseste in situatia unui deficit ponderal. Conform curbei de crestere se afla intre limitele normale (limita inferioara, acceptata ca normala, fiind 5900 g). Prin urmare stiti sa va cresteti copilul si nu aveti de ce sa va faceti griji. Sanatate !
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2Fat cu greutate mica
- 13Lipsa poftei de mancare
- 3Bebe 2 luni are 5, 000 kg...este o greutate buna pentru cat timp are?
- 4greutate bebe 8 luni...
- 5Nu ia in greutate
- 1greutatea la bebelus de 6 saptamani
- 2Greutate mica bebelus 11 luni
- 11Greutate bebe 8 luni
- 2Greutate bebelus 7 luni
- 1Bebeluș 3 luni cântărește 7 kg
- 2Bebelusi 6 luni prematur greutate
- 3Prematur nu mai ia atat de mult in greutate
- 2Bebelus 9 luni
- 3Alimentația bebelușului
- 1Sugar(2-12luni)
- 1Bebe 3 luni, ia puțin în greutate
- 1Greutate bebelus
- 1Fetita de 4+ nu mai ia în greutate
- 0Bebelus de 3 luni
- 1Inatime bebelus
Mai multe informații despre: Greutatea bebelusului
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
