dereglare hormonala sau sarcina?

19-12-2012
lacra_mioara
Nu este medic/terapeut
lacra_mioara
Buna ziua,

Am o menstruatie lunara la aproximativ 35-36 de zile si abundenta de cca 6-7 zile.Incepund cu luna noiembrie (10 noiembrie) a fost un pic cam ciudata menstruatia, in sensul ca in primele 2-3 zile am avut doar scurgeri maronii, apoi menstruatie normala (am facut ecografie trans vaginala si era totul in ordine), pe data de 9 decembrie ( la 30 de zile) pana pe data de 14 decembrie am avut doar scurgeri maronii foarte slab cantitativ, apoi s-au oprit.de acum doua zile mi s-au umflat sani si simt un disconfort, dureri de mijloc, stare de nervozitate, dorm foarte devreme seara.mi-am facut un test de sarcina pe data de 11 dec.2012, a iestit negativ.
Mentionez ca am si tiroida autoimuna descoperita in 2010.
Dupa cele descrise de mine..credeti ca este o dereglare hormonala sau o posibila sarcina?

Multumesc anticipat,
2 comentarii
0
21-12-2012, ora 22:54
mariaalina
Nu este medic/terapeut
mariaalina
nu e sarcina, dar trebuie sa mergi la medic
0
22-12-2012, ora 07:19
lacra_mioara
Nu este medic/terapeut
lacra_mioara
Buna,
Multumesc pentru raspuns...
Am fost deja la dr ginecolog, mi-a descoperit un chist pe ovarul stang, mi-a dat duphaston
ptr 10 zile pentru absorbirea lui...dar nu exclude o sarcina foarte mica...
Sarbatori fericite!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este o dereglare hormonală?
  •