Despre marirea de sani

51 comentarii 1 2
0
05-10-2010, ora 02:02
maya1maya1
Nu este medic/terapeut
maya1maya1
Am vazut ca cineva este foarte suparat pe Dr. Andrei Lazar. In primul rand tie ti=a facut rinoplastie si nu implant mamar ca sa fii in masura sa iti dai parerea despre aceasta operatie. Eu m-am operat acum 2 saptamani la Dr. Lazar Andrei si vi-l recomand cu caldura pt ca sunt foarteeeeeee multumita de lucrare
Apropo, prietena mea a vrut sa se opereze de rinoplastie si dumnealui a spus k nu vrea sa riste si a renuntat sa-i faca operatia, decat ca alti...sa-i ia banii si sa nu o faca. A fost la Stamate tot in Iasi si a dat 1500 euro si nici nu se cunoaste rezultatul
0
07-10-2010, ora 12:40
Aylime
Nu este medic/terapeut
Aylime
Buna ziua! Am citit de acest forum de ceva timp si azi mi-am acut si cont. As vrea, daca se poate, sa ma sfatuiasca si pe mine cineva unde in Bucuresti este cel mai bine sa- mi pun si eu implanturi cu silicon, la ce doctor, la ce clinica? Si care ar fi cele mai bune ( am citit ca Vane si-a pus implanturi Matrix)?
Mentionez ca am 23 de ani si dintotdeauna mi-am dorit sani mai mari, dar nu am avut curajul necesar... acum insa m-am hotarat... O alta intrebare pe care o am: Costurile sunt de la 3000 de E in sus, dar acest cost presupun ca nu implica consultatia, operatia, noaptea petrecuta la clinica...Deci, cam la ce pret ajunge, in total, cu toate aceste costuri operatia de marire a sanilor?
Va multumesc anticipat,
Astept raspuns
0
17-05-2011, ora 23:25
daiana adelina
Nu este medic/terapeut
daiana adelina
Buna fetelor sunt noua pe forum :D pe 24 sunt programata pt marirea sanilor si am emotzii:) putzin
0
08-07-2011, ora 20:53
alina_stancu
Nu este medic/terapeut
alina_stancu
pt anidaionescu, ai niste sani superbi, perfecti, ai putea sa imi dai si mie niste detalii despre operatie?la ce medic te-ai operat, cat a costat, sunt puse submuscular sau subglandular?a durut? imi doresc foarte mult sa imi fac operatia pt marire de sani, dar mi-e fffff frica
0
09-07-2011, ora 01:05
Dr. Calin Dobos
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti / Galati
Dr. Calin Dobos
Pretul la noi e de 3000 de euro cu tot cu corset, controale, internare etc (nu 3500) :)
0
23-08-2011, ora 22:03
stela_alina
Nu este medic/terapeut
stela_alina
buna, va deranjez cu cateva intrebari : daca nu am inca copii in cazul in care voi avea silicoane si apoi voi ramane insarcinata, tb sa le scot sa pot alapta?, dupa 1 an, la intarcare vor tb schimbate ?, cat de mult suferi dupa o astfel de operatie ? de d-na doctor Marincea imi poate da cineca recomandari, sfaturi ?
0
24-08-2011, ora 10:41
Dr. Calin Dobos
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti / Galati
Dr. Calin Dobos
Nu trebuie scoase nici cand alaptezi, nici dupa ce nu o mai faci :)
Suferinta e data in principal de metoda de lucru: clasic e mai dureros, cu radioplasma poti conduce masina in 2 zile sau sa iesi la plimbare de a 2-a zi :) indiferent ca e sub sau peste muschiul pectoral !
1
09-10-2011, ora 13:45
Maria_Mari
Nu este medic/terapeut
Maria_Mari
Buna! Am focut recent o operatie marire sani mai exact 11 zile. As dori sa stiu cat dureaza pana se "desumfla " sanii pentru ca ai mei sunt foarte tari si umflati. Am implanturi allergan 300 coesive gel submuscular. Operatia focut-o in Anglia. Multumesc!
0
26-11-2011, ora 06:12
andract
Nu este medic/terapeut
andract
DL doctor am fost operata de 2 ori pana acumsunt disperata am o contractura caspulara de la a 2 operatie de aproape 1 an!prima a avut doar lichid dar knd m_am operat vroiam si o forma mai frumoasa a sanului!daca ma operati dumneavoastra as dori sa stiu cat m_ar costa?ce riscuri sunt, as putea avea sani fermi si nu lasati este nevoie de inlaturarea pieli?1operatie a fost facuta in 2005 cu un implant de gel 320cc insa pielea era insa mai multa.a 2 operatie in 2010 cu un volum de 400cc parca si asa am mai multa piele si in plus si o contractura caspulara, care a cam inceput sa ma deranjeze.va rog sa ma ajutati!MULTUMESC
0
28-12-2011, ora 16:32
de7yree87
Nu este medic/terapeut
de7yree87
Buna, sunt noua pe forum, am programare in februarie pentru operatie la dna dr.Boiangiu, s-a mai operat careva la dansa? va rog, veniti cu pareri, ms
0
28-12-2011, ora 19:48
Dr. Calin Dobos
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti / Galati
Dr. Calin Dobos
Draga Andract,

Pe viitor bate numele meu pe net, iei adresa de mail si vorbim asa. Apar cu intarziere anunturile voastre, iar noi suntem instiintati si mai tarziu.
Da, te pot ajuta. Costul e de 3800-4000 de euro, asta pt ca trebuie schimbate implanturile, dar trebuie facut si un lifting mamar in aceeasi interventie. Adica 2 in una: implanturi + ridicare.
Ai sa le ai mai ferme, si mai sus. Marca e Mentor sau Matrix - la alegere :)

Dr Dobos Calin
0
09-01-2012, ora 21:32
maralex2008
Nu este medic/terapeut
maralex2008
Salut, sunt noua pe acest forum si am si eu o nelamurire. As dori sa-mi pun implanturi si sa-mi fac si o abdominoplastie simultan. Ce imi recomandati?
Am 30 de ani, un baietel de 4 ani si in urma sarcinii am ramas cu un abdomen flasc si cu vergeturi.
Am 1, 70, 58 kg.multumesc.
0
10-01-2012, ora 09:21
Dr. Calin Dobos
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti / Galati
Dr. Calin Dobos
Draga Maralex,

La acesti parametrii, da, se pot face amandoua :) In ultimii ani am avut frecvent astfel de cereri si schimbarea poate fi fantastic de mare :) In bine.
Atentie ce implanturi alegi ! Ai vazut ce probleme sunt cu unele marci.
Noi folosim doar Matrix -Allergan, Mentor sau Polytech 4two, cu preturi intre 2800-3300 de euro.
La toate interventiile utilizam radioplasma Ellman, care permite o recupeprare extrem de rapida: dupa o operatie de marire de sani, in 12 ore pacienta poate iesi in oras !
0
10-01-2012, ora 09:46
maralex2008
Nu este medic/terapeut
maralex2008
Buna dimineata,
Multumesc pentru raspuns, insa as vrea sa stiu ce pret are o abdominoplastie si daca, in conditiile in care sunt efectuate simultan, se face o reducere?
Totodata, fac sport. Este indicat? Ma refer la abdominoplastie. Procedez corect daca intaresc muschii chiar inainte de operatie? Sau ar fi mai bine sa-i tin relaxati?
Sper ca deranjul nu e prea mare, multumesc.
0
10-01-2012, ora 09:51
Dr. Calin Dobos
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti / Galati
Dr. Calin Dobos
Draga Maralex,

Pretul la abdominoplastie variaza de la 1500 la 2500 in functie de ce se face: indepartarea pielii in exces si/sau lipoaspiratie de talie, si/sau intarirea muschilor abdominali si accentuarea taliei.
Bate numele meu pe net, trimite o poza din fata si una de profil de la gat la pubis si am sa-ti spun pretul exact.
Daca ai talie, daca mai vrei sa faci copii, si daca pielea in exces e putina, poate sa fie un pret chiar mai mic decat cel mentionat.
Trimite poze si vei stii exact.
0
05-08-2012, ora 09:25
MryPriam
Nu este medic/terapeut
MryPriam
Nu cred ca exista cuvinte suficiente pt a lauda, pt a admira si pt a aprecia aceasta persoana exceptionala, Dr.Horia Siclovan! Eu am ajuns la Arad doar prin recomandarea unei prietene, si datorita conversatiilor telefonice pe care le-am avut cu Dl. Doctor care mi-a oferit o incredere de nedescris! Iar in ceea ce priveste tot ce inseamna inteventie, clinica, personal si rezultate. ireprosabil! Eu nu am intalnit nicaieri in tara asta oameni mai deosebiti ca la aceasta clinica! Si ca sa revenim putin la interventie va spun doar atat: calitate maxima, durere suportabila, recuperare rapida, si rezultate exceptionale! Va multumesc din suflet Domnule Doctor Horia Siclovan, sunteti o minune pt noi femeile! Maria(Constanta)
0
07-02-2013, ora 20:21
amira7
Nu este medic/terapeut
amira7
Buna fetelor sunt noua pe formul:D... va urmaresc de ceva timp si m-am hotarat sa imi fac cont deoarece vreau si eu sa imi fac implant cu silicon... Am 24 de ani si am hepatiata c (forma acuta) de 3 ani, Nu sunt destul de hotarata sa imi pun implant cu silicon din cauza problemei care o am hepatita c, este un risc foarte mare operatia in sine dar si ca am hepatita c... pe acest formul n.am gasit nimic despre persoane care sunt bolnave sau au hepatita c si-au apelat la aceasta oparatie (eram curioasa sa vad cum a decurs oparatia si viata ei/lor pe parcurs)... Am cauta pe internet despre fete care si-au pus silicoane si au hepatita c si nu am gasit nimic... Dar m-am documentat pe internet despre implant cu silicon, mi-am notat avantajele si respectiv dezavantajele operatiei...SUNT FOARTE DERUTATA... Va multumesc daca poate cineva sa imi raspunda, cunoasteti pe cineva care are hepatita c si-a facut implant cu silicon?
0
24-02-2014, ora 10:13
Elenaaaaa26
Nu este medic/terapeut
Elenaaaaa26
Buna fetelor,

am 26 de ani si ma teneteaza f mult gandul de a face aceasta operatie. Problema este ca sanii mei naturali nu sunt tocmai mici (vedeti poza profil). Daca erau mici era simplu. ma operam pt ca ii vroiam mai mari. Mie mi se pare ca sanii mei au un aspect lasat, si ca nu par fermi. Prin urmare am vorbit cu dr. Sorin Parasca si mi-a zis ca operatia in cazul meu ar fi de ridicare si implant. Daca facem doar ridicare sanul va fi mai mic. Problema este ca voi avea o cicatrice verticala. Pe de alta parte nu sunt hotarata 100% ca fac ceea ce trebuie. va rog sa imi spuneti niste pareri..sunt lasati???adica am nevoie de o parere sincera si obiectiva. stiu ca cel mai mult conteaza cum am simt eu in pielea mea. dar sunt f nehotarata.. eu am si slabit si de accea s-au mai lasat..astfel eu eram obisnuita cu alt fel de sani:(((
0
12-03-2014, ora 11:14
Dr. Klara Bancila
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti
Dr. Klara Bancila
Buna ziua!
desigur ca din poze nu e obiectiv a se stabili un dg si o indicatie chirurgicala, insa daca problema este aspectul lasat al sanilor dvs., indicatia este de lifting mamar.
daca doriti si o marire de volum a lor, atunci indicatia este de lifting si marire a sanilor cu implanturi mamare. tehnica de lifting a sanilor, adica pozitionarea cicatricilor postoperatorii se discuta cu dvs. in functie de gradul de ptoza, adica de lasare a sanilor.
va pot spune ca in timp cicatricile verticale ca si cele periareolare, se estompeaza suficient de mult incit sa nu deranjeze.
Tineti cond si de faptul ca la ora actuala exista multiple metode de retusare a cicatrcilor, daca va fi cazzul. Sunt convinsa ca domnul dr. la care ati facut consultatia, v-a linistit in aceasta privinta.
0
24-08-2014, ora 22:03
Alina_Carliont
Nu este medic/terapeut
Alina_Carliont
Stela_Alina, am efectuat un implant de silicon la dna doctor Marincea Elena si sunt la fel de multumita de rezultatul obtinut chiar si dupa 12 ani de la operatie. O prietena apropriata mi-a recomandat fix clinic unde si-a facut si ea un implant mamar si am ajuns sa-mi doresc sani fermi ca ai ei. Consultatia la care am fost inainte de operatie, m-a ajutat sa ma conving ca sunt pe maini bune. Mi s-au explicat aspectele legate de procedura chirurgicala, de anestezie generala, iar doctora Marincea mi-a recomandat implanturi potrivite conformatiei mele fizice, pentru a nu-mi pune in pericol sanatatea si a dobandi un aspect natural al sanilor. Ti-o recomand cu sinceritate pe dna. doctor Marincea.
0
03-02-2017, ora 11:26
Zwerk
Nu este medic/terapeut
Zwerk
Buna ziua! Eu am facut operația de lifting si implant de 295 cc submuacular in urma cu 10 zile.
Ieri am fost la cel de al doilea control si ceea ce m a speriat f tare este faptul ca sânul stâng e mut mai umflat decât sânul drept.Dr mi a spus ca e normal dat fiind faptul ca sunt dreptace iar mușchiul din sânul drept e mai des folosit. Mi a mai spus ca nu e cazul sa ma alarmez deoarece se va dezumfla si stângul si ca rezultatul final il pot vedea deabea la trei luni dupa operație.va rog mult daca imi puteți da niște sfaturi m ar ajuta f mult.si la voi a fost la fel? Mulțumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns
51 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Marirea sanilor - ce optiuni exista?
  • Marirea sanilor cu implanturi mamare - Mamoplastia de augmentare
  • Implanturi mamare - silicon sau ser fiziologic?
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  •