dieta personalizata

06-10-2007
irinuk
Nu este medic/terapeut
irinuk
vreau si eu sa ma ajutati.am 1.60 si 47-48 kg.as vrea un regim cu care sa slabesc cat de cat repede iar apoi doar sa ma mentin.cel mai bine ma simt pe la 44 kg.va rog sa ma ajutati.vreau un regim care sa dea rezultate bune ca ambitie am
2 comentarii
0
06-10-2007, ora 00:00
@daniela@
Nu este medic/terapeut
@daniela@
o sa_ti zic c regim am tinut eu, poate o sa te ajute si pe tine, am slabit 10 kg in 6 sapt, am mankt doar o singura data p zi, pana la ora 19 si atunci mankm gratar d pui si salata, fie de rosii si castraveti, fie salata verde, nu am mankt deloc dulciuri si am uitat d sucuri, beam doar apa plata, mi_a fost greu prima sapt.Dupa aceea reusesti sa te mentii fara nici o problema pentru k o sa ti se obisnuiask stomacul.Multa bafta
0
22-10-2007, ora 00:00
Tta
Nu este medic/terapeut
Tta
cred k regimul pe care l-ai tinut este f nesenatos avand in vedere k mananci doar o data pe zi si oricum nu-l vei putea tine toata viata iar in momentul in care vei renunta la el te vei ingrasa cu siguranta pt ca metabolismul se incetineste si nu mai este acpabil sa arda multe calorii.mai ales pt tine irina care vrei sa slabesti doar 2-3kg.cel ami bine este sa mananci de dim cereale(fulgi de porumb)cu lapte degresat, amiaza pui fiert sau piept la gratar cu salata fara sare si ulei si seara un iaurt degresat si fructe(fara banane sau struguri)pana in ora 19.intre mese poti manca mere, ananas, mango sau legume precum morcovii.iar dak faci si sport macar de 2-3ori p sapt rezultatele se vor vedea sigur si te vei si mentine.poop
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.