dieta pt 8 kg minus

06-03-2008
monyk@
Nu este medic/terapeut
monyk@
buna,
sunt mona, am 23ani, 150cm si 58kg, activitatea fizica este foarte scazuta, sedentara. mi-am calculat pe site IMC si este egal cu 26 adica sunt supraponderala si ar tretui sa slabesc vreo 8kg.mi s-a mai spus sa cer o dieta personalizata.ma puteti ajuta va rog frumos.la vara am banchetul si as dori sa dau ceva kg jos pana atunci.mentionez inca o data ca nu am timp sa merg la sala fac ceva abdomene acasa din cand in cand.
astept raspunsul vostru
multumesc anticipat
3 comentarii
0
23-03-2008, ora 00:00
maya69
Nu este medic/terapeut
maya69
buna Mona, sunt Maya69 si cred ca am raspunsul la problema ta.Fiica mea a fost in situatia ta si a tinut urmatorul regim de 10 zile si a slabit 7kg.Meniul este acelasi si trebuiesc respectate orele de masa.-ora7-ceai sau cafea cu zaharina, -ora9 un ou fiert tare, ora 11 una cana cu bulion de rosii, ora 13 -100gr. brinza de vaci, ora 15 un mar, ora 17 una cana cu bulion, ora 19 100gr. carne de pui fiarta si fara pielita. Intre aceste mese apa plata sau ceai de plante fara zahar.Sa-ti fie de folos.
0
25-03-2008, ora 00:00
amyirina
Nu este medic/terapeut
amyirina
buna mona! ei bine eu am tinut o dieta care intr-adevar a dat rezultate, si mi-a fost recomandata de catre un doctor nutritionist. Aceasta suna astfel:
~dimineata pana-n8:00 -un ou fiert cu o leguna(rosie, castravete, ardei)+1 felie paine secara (sau) un iaurt slab cu o felie paine secara
~intre mese ora:10:00 - un mar mare
~ la pranz 13-14:00 carne la gratar(pui sau vita, ori peste) asociata cu 6 linguri de salata(obligatoriu o lingurita de ulei de masline )
~ 16:00 un fruct (de regula citrice:grapefruit, portocala..)
~la 19:00 6 linguri de mamaliga+ branza dietetica dulce sau iaurt
-normal este sa se slabeasca un kg pe saptamana, asociat cu putin sport rezultate nu intazie sa apara! mult succes:)
0
30-05-2008, ora 00:00
ciobanelmaria
Nu este medic/terapeut
ciobanelmaria
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.