Durere in piept
Buna seara. Am 36 ani si am o durere in piept in zona inimii atunci cand stau in pat intins pe spate. Dupa 5 minute pe pat deja apar durerile si cu cat stau mai mult intins durerea se intensifica. Daca schimb pozitia, de exemplu pe partea dreapta durerea dispare dar daca revin la pozitia intins pe spate revine si durerea. Nu stiu daca are vreo legatura dar si la mana stanga am o senzatie de amorteala iar picioarele le simt reci de la genunchi in jos. Am facut un control la cardiologie, am facut EKG - totul OK, am facut Ecograf la inima - totul Ok, toate sunt in parametrii normali, analizele la sange foarte bune si totusi durerea exista. Multumesc.
1 comentarii
Faceti o coronarografie. Arterele infundate nu se vad la eco sau la ekg. Sambata si martea, la spitalul Fundeni sunt garzi de cardio. Mergeti acolo. Eu am ajuns intamplator cu sotul meu pe 06.01, la fel dupa o durere de genul dvs. Era la un pas de infarct, avea o artera infundata, 90 % pe loc i au pus un stent. Noi mergeam pe la cardio de vreun an, la frl eco, doppler, analize.. totul ok.
Alte subiecte recente din această secțiune: