Durere ingrozitoare pe toata partea dreapta(lombara, abdominala, inclusiv picior)

14-12-2018
Simona2699
Nu este medic/terapeut
Simona2699
Buna ziua, de luni de zile ma confrunt cu o durere ingrozitoare localizata in partea dreapta lombara, durere ce se extinde si in partea dreapta abdominala catre ovare, durere ce se lasa mai apoi pe picior (acesta ma doare si amorteste foarte rau).Durerile sunt permanente, uneori sub forma de intepaturi, alteori discomfort si amorteala. In ianuarie al acestui an, am ajuns la urgente la spitalul Floreasca din cauza acestor dureri unde mi s a spus ca am o piatra, de dimensiuni mici si nisip. Am urmat tratamentul prescris de dl doctor, iar de 3 luni, durerile sunt absolut ingrozitoare. Daca merg mult pe jos, de multe ori ajung intepenita, in pat rareori imi gasesc o anumita pozitie. Astazi am fost la un medic urolog la spitalul Ilfov, iar acesta mi a spus ca nu am piatra, ci doar nisip si ca durerile provin de la spate, dandu mi vreo 5 feluri de pastile; printre care si ketonal. Va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat, poate o recomandare de un medic ft bu
1 comentarii
0
19-12-2018, ora 23:08
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Este foarte posibil sa fie vorba de coloana lombara, poate chiar hernie de disc. Va recomand un RMN de coloana lombara.

dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.