Durere inima

05-11-2015
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
Buna ziuua an urma unei probleme familiare de stres maxim mam ales cu niste dureri de inima si un ritm al inimii cand mai ancet cand mai tare simt un ritm neregulat si ceva ca o flturare am facut ekg si este normal credeti ca as avea probleme ale inimii?
5 comentarii
0
06-11-2015, ora 12:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Numai medicul cardiolog dupa ce va pune sa faceti mai multe teste va poate spune, in functie de rezultatul lor daca aveti vreo problema la inima.
Reveniti cu raspuns dupa ce ati facut testele.
0
06-11-2015, ora 12:22
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
Ami cer scuze santeti medic?
0
06-11-2015, ora 14:50
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Buna ziua ! In situatia pe care o descrieti dumneavoastra se impune un consult cardiologic intr-o unitate specializata si dotata in acest sens.
Acolo se va hotari ce investigatii sunt necesare si acolo pot fi interpretate cel mai bine. Un simplu EKG nu este suficient.
Va recomand sa nu amanati acest lucru.
Astept sa ne dati vesti bune si sa va reveniti la normal.
Cu stima si mult respect:
dr Petre Muresan
0
06-11-2015, ora 19:06
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
multumesc frumos dle doctor mentionez ca am 42 de ani si singurele probleme de sanatate au fost de tip anxios depresiv..am trait multe simptome ciudate dea lungul vietii.ASTAZI AM FOST PE LA MAJORITATEA CLINICILOR DE LA NOI DIN ORAS ANSA FARA PROGRAMARE NU AM REUSIT MARE LUCRU..AM LUAT UN ASPACARDIN SI MA SIMT MAI BN DAR VA ANTREB PE LANGA SE MAI POATE LUA DISTONOCALM?VA MULTMESC PT RASPUNS
0
07-11-2015, ora 06:37
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Stiti unde se afla inima ?
Inima se afla pe centru cu varful indreptat spre stanga.
Verificati pe net imaginile.
Unde sunt localizate durerile?
Intai trebuie sa va vada un medic cardiolog, sa va faca teste. Daca nu gaseste nimic, e pe fond nervos. Trebuie mers la psiholog, psihiatru.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • STUDIU: Turele de noapte și ridicarea obiectelor grele la muncă pot afecta negativ fertilitatea femeilor
  • O brățară pentru ceasul Apple îți poate detecta tulburările de ritm cardiac
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Ritmul cardiac neregulat
  • Somnul neregulat duce la creșterea riscului de deces?
  •