durere zona coccis

15-08-2009
an.ca
Nu este medic/terapeut
an.ca
buna. de vrun an de zile tot am durere in zona coccisului. la inceput am zis ca e de la stat pe scaun si ca nu e nimic grav insa lunile au trecut si durerea e tot mai mare. medicul de familie mi-a dat o trimitere la balneologie, am ajuns acolo, doamna mi-a zis sa fac un radiografie sau CT ( computer tomograf ). am fost la o clinica privata, am discutat cu medicul.. i-am spus ca nu am cazut in sezut ca sa fie fisura coccigiana, cocidodinie ( pentru ce am fost trimisa sa fac )si am facut si mi-a iesit ca nu e vorba de fisura la nivelul sacrumului sau coccisului sau ce mai scrie aici articulatii sacro-iliace cu aspect normal.

daca nu e vorba de coloana banuiesc ca e vorba de colon. aveti idee cam ce ar putea fi si unde sa ma duc. va rog sa-mi raspundeti
2 comentarii
0
15-08-2009, ora 22:19
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Buna seara,
consultati um medic homeopat cu experienta, exista remedii homeopate excelente pt. problema dvoastra.
Simptomele acestea sunt cunoscute si tratate in homeopatie de aproape 200 de ani...
0
05-02-2010, ora 23:26
uscaen
Nu este medic/terapeut
uscaen
buna seara. o sa sune putin ciudat dar am o gaura micuta la noada fundului, sau fisura cum vreti sa spuneti, daca stau prea mult in pat pe spate ma jeneaza, iar pe scaun istoria se repeta.. as fi recunoscator daca cineva m-ar putea sfatui catusi de putin, inca nu am fost la doctor caci am aflat si eu de o ora de acea gaura.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.