Dureri de inima
Buna ziua! De ceva vreme simt niste dureri in piept. Ele nu se manifesta mereu. Am zile in care simt durerea, si zile in care nu simt nimic, iar in zilele in care am dureri, ele sunt mai intense seara. Deobicei durerea este in partea stanga, dar, destul de rar, se manifesta si in dreapta. De asemenea, am palpitatii si respiratia greoaie, si foarte rar suieratoare. Va rog frumos sa imi dati un sfat, avand in vedere ca imi este foarte frica de ace si control medical. Exista tratamente naturale sau alimente care ar ajuta la atenuarea durerii? Mentionez ca nu am stari de ameteala, lesin, sau greata. E posibil totusi sa fie o afectiune la plamani avand in vedere ca am alergie la mult praf si detin o pisica? Sau poate am anxietate?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3Am o boala de inima?
- 5durere in zona inimii
- 5Ma doare inima?
- 2am dureri de inima la frig, la efort, la emotii mai puternice
- 6Tensiune oscilanta
- 3Bataie puternica a inimii
- 5cancerul plumonar cum se manifesta?
- 5fac tratament pt angina pectorala, dar in ultima vreme am dureri in partea inimii
- 4dureri de inima?
- 3dureri de inima
- 7Ce analize sa mai fac?!
- 3bolnav inima
- 3Dureri in zona Inimi
- 4Probleme cu inima
- 2dureri in zona inimii care au durat cateva secunde
- 3Durere in zona inimii
- 0Dureri în partea stângă a inimii și respirație greoaie
- 3Necesita control cardiologic
Mai multe informații despre: durerea de inima
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: