dureri de ovare in timpul sarcinii

24-08-2009
paulaemilia
Nu este medic/terapeut
paulaemilia
buna ziua ma numesc emilia am 22 de ani.sunt insarcinata de 3 sapt.luna trecuta am facut un tratament de candida si apoi am ramas insarcinata.inainte de ultimul ciclu are nu a mai aparut am folosit un ovul de lomexin la indicatia medicului.acum de o sapt am dureri usoare de ovare, nu tot timpul dar in marea parte a zilei.sunt pecata din tara si peste o sapt ajung acasa.e tarziu daca fac un control atunci?de la ce sa fie durerile, poate pati bebele meu ceva?saun sunt dureri normale din cauza transformarilor care le sufera uterul.va multumesc.am auzit de no spa, dar daca nu sunt dureri mari ar trebui sa il folosesc?ce sa iau ca inlocuitor pt ca aici in italia nu gasesc asa ceva.va multumesc
3 comentarii
0
24-08-2009, ora 19:16
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Stai linistita, ca bebele nu o sa pateasca nimic daca ti-ai tratat candida, iar durerile acestea sunt normale in timpul sarcinii!!Dar pt linistea ta, cand revii in tara mergi la medicul ginecolog!!
0
25-08-2009, ora 16:44
paulaemilia
Nu este medic/terapeut
paulaemilia
multumesc mult jaquelinne, azi m-am simtit mult mai bine, iar acum am vazut raspunsul tau si m-am mai linistit.multa sanatate tie si celor dragi.multumesc
0
26-08-2009, ora 19:14
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Pt.putin!!Eu ti-am raspuns din propria experienta!! :)
Numai bine!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Crampe la ovare - ce ar putea fi
  •