e coli
Se poate lua e coli vaginal de la stropirea in zona vaginala cu apa din toaleta?
Sunt insarcinata in 33 de saptamani si la cultura de col de la 16 saptamani mi s-a descoperit e coli. Am primit tratament ospamox si ovule.
Zilele trecute am avut un accident la toaleta... Dupa treaba nr 2 apa din toaleta a sarit si m-a stropit in zona genitala. M-am spalat repede cu apa si sapun dar mi-e teama sa nu fi contactat din nou e coli vaginal in aceste conditii.
Exista sanse? Mi-e teama pentru bebelus.
Multumesc penru raspuns.
Sunt insarcinata in 33 de saptamani si la cultura de col de la 16 saptamani mi s-a descoperit e coli. Am primit tratament ospamox si ovule.
Zilele trecute am avut un accident la toaleta... Dupa treaba nr 2 apa din toaleta a sarit si m-a stropit in zona genitala. M-am spalat repede cu apa si sapun dar mi-e teama sa nu fi contactat din nou e coli vaginal in aceste conditii.
Exista sanse? Mi-e teama pentru bebelus.
Multumesc penru raspuns.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Col uterin scurt
- 1Va rog, ajutor! Fructe de mare crude in sarcina!
- 0Medici București nasteri stat
- 1Ajutati-ma cu aceste analize
- 1Lama lichidă în fundul de sac Douglas 2.31/1.11 cm
- 1Rezultat amniocenteza
- 1Omfalocel în sarcina 10 săptămâni
- 1Toxoplasma in sarcina
- 1Ciclu in prima luna de sarcina
- 1Sarcina oprita in evolutie