e posibil sa fie insarcinata?

02-05-2011
21alex21
Nu este medic/terapeut
21alex21
am o prietena si ne-am inceput viata sexuala. am avut o singura data contact sexual neprotejat acum 3 saptamani si ieri mi-a spus ca are stari de greata si ameteli. e posibil sa fi ramas insarcinata sau sunt din alta cauza? mentionez ca nu am ejaculat in ea, dar am incercat sa prelungesc actul sexual, si cand eram pe punctul sa ejaculez ma opream, si incepeam iar dupa un minut. va rog sa ma ajutati. multumesc anticipat
2 comentarii
0
02-05-2011, ora 15:24
cineva:(
Nu este medic/terapeut
cineva:(
Pentru a scapa de aceasta incertitudine mai bine cumparati un test de sarcina.este posibil sa fi ramas daca ai ejaculat, nu neaaparat in ea, iar actul sexual a inceput asa repede.aveti mai multa grija data viitoare.sa auzim de bine (speram sa fie o alarma falsa).
0
05-05-2011, ora 11:26
21alex21
Nu este medic/terapeut
21alex21
in legatura cu problema de mai sus. i-am facut un test de sarcina, easy check, si a iesit negativ. ea tot nu se simte bine, are greturi, ameteli si a si vomat. este posibil sa nu fi indicat bine testul? sau nu apare daca este insarcinata numai dupa mai mult de 3 saptamani? sau sa fie din alta cauza starile astea? va rog sa ma ajutati. multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •