Efecte pastile de slabit
Buna ziua!
Sunt noua pe acest forum si am o nelamurire... Am auzit tot mai des de cafea verde pentru slabit. Am verificat mai multe site-uri, am gasit si sub forma de pastile. Au vreun efect? Exista efecte secundare sau dupa ce iei aceste pastile pui la loc kg pierdute? Am mai auzit si de konjac, tot pastile. Nu stiu daca e bine sau nu sa folosesc aceste metode de slabire... Am auzit multe pareri si pro si contra. Mentionez ca in prezent am incercat sa am un regim alimentar mai sanatos, mananc multe legume, carne slaba (doar fiarta) si evit dulciurile si alimentele procesate. Am observat o schimbare, dar nu foarte mare. Am pierdut arpoximativ 5 kg. Imi doresc sa mai dau jos inca 6.
Sunt noua pe acest forum si am o nelamurire... Am auzit tot mai des de cafea verde pentru slabit. Am verificat mai multe site-uri, am gasit si sub forma de pastile. Au vreun efect? Exista efecte secundare sau dupa ce iei aceste pastile pui la loc kg pierdute? Am mai auzit si de konjac, tot pastile. Nu stiu daca e bine sau nu sa folosesc aceste metode de slabire... Am auzit multe pareri si pro si contra. Mentionez ca in prezent am incercat sa am un regim alimentar mai sanatos, mananc multe legume, carne slaba (doar fiarta) si evit dulciurile si alimentele procesate. Am observat o schimbare, dar nu foarte mare. Am pierdut arpoximativ 5 kg. Imi doresc sa mai dau jos inca 6.
1 comentarii
0
01-08-2014, ora 10:09
Dr. Stan Cristina-Gabriela
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice, Bucuresti
Buna ziua! Cea mai buna slabire, cea mai sanatoasa si durabila in timp este cea naturala, spre exemplu dieta pe care o tineti dvs acum, dieta care ar trebui sa devina permanenta ca un nou stil de viata.Celelalte resurse de slabit nu sunt tocmai corecte, nu le puteti lua mult timp, sunt nocive pentru organism si va pot determina diverse dereglari metabolice.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 14Apa e buna pentru dieta?
- 16cum sa slabesc 8 sau 10 kg?
- 2cum sa imi controlez dorinta de a manca?
- 7alimentatie-nutritie-dieta
- 14Boala autoimuna ??
- 4Trebuie sa slabesc 9 kg.. ce imi recomandati?
- 3vreau sa slabesc.. ce stiti despre Herbalife?
- 19asa am reusit
- 5vreau sa slabesc - am tinut mai multe cure
- 5Vreau sa slabesc... 15 kg
- 2Am renuntat la mancarea sarata si de la o perioada am inceput sa transpir
- 9Controversata capsula de slabit
- 8anxietate, fobie, dereglare de alimentatie?
- 7greutateconstanta chiar daca fac miscare
- 8Prea multa apa dauneaza
- 5Doamne, cum scap de chestia asta?
- 5Daca consum 4 litri de apa pe zi, mai mult lichide, supe, am sanse sa slabesc?
- 1fara zahar
- 4vreau sa slabesc sa fiu sanatoasa
Mai multe informații despre: Slabirea pastile de slabit
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: