Efectele potențiale ale apei infestate
Bună ziua,
Am aflat din presă că se deversează în Dâmbovița apă reziduală nesterilizată: http://m.stirileprotv.ro/lbin/mobile/index.php?article_id=3728073.
Care pot fi consecințele pentru cineva care intră în contact cu apa?
Am aflat din presă că se deversează în Dâmbovița apă reziduală nesterilizată: http://m.stirileprotv.ro/lbin/mobile/index.php?article_id=3728073.
Care pot fi consecințele pentru cineva care intră în contact cu apa?
1 comentarii
Depinde cat de contaminata este, daca o trec prin niste filtre sau o deverseaza direct. Pentru ca nici Dambovita nu este sterila.
Iar cineva care inoata in ea poate face dermatite, conjunctivite, iar daca o bea - gastroenterite acute (toxiinfectii alimentare).
Cred ca depinde si cat de aproape de locul de evacuare este persoana respectiva.
Insa doar imi dau cu parerea...
Iar cineva care inoata in ea poate face dermatite, conjunctivite, iar daca o bea - gastroenterite acute (toxiinfectii alimentare).
Cred ca depinde si cat de aproape de locul de evacuare este persoana respectiva.
Insa doar imi dau cu parerea...
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Toxoplasmoza
- 5Vaccinul antirabic
- 0Infectie cu acanthamoeba
- 1În tratamentul cu Monural este afectat pacientul dacă este pe anticoagulant Sindrom?
- 2Lyme cronic - reactie autoimuna agresiva la antibiotice, medicamente, alimente
- 2Expunere HIV
- 1Interpretare analize
- 1Capusa?
- 1Klebsilela si enterococus ecoli
- 1Klebsiella