Endoscopie

22-04-2015
Iona.Fe
Nu este medic/terapeut
Iona.Fe
Buna ziua!
Astazi am facut endoscopie digestiva.Toata procedura a fost facuta in graba, furtunul acela bagat intr-o maniera 'grosolana'.Doctorul mi-a dat impresia ca se grabea si domnisoara asistenta imi tot infigea furtunul pe gat nestiind cand sa se opreasca(au avut chiar si o mica discutie legata de nepriceperea ei).In urma endoscopiei am ramas cu o durere in gat si simt o arsura atunci cand inghit.Este normal?Trece de la sine sau m-am ales cu leziuni?
1 comentarii
0
22-04-2015, ora 09:20
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Este posibil sa aveti un disconfort dupa examinare, o perioada. Ar trebui sa scada in intensitate pana la disparitie in urmatoarele ore.
Adaugă un comentariu / răspuns