eu vreau sa ma ingras

13-11-2007
simonasimona
Nu este medic/terapeut
simonasimona
Sunt Simona am 25 de ani, 1.68 si 52 kg. Am probleme cu mancatul, cand mananc bine merg foarte des la toaleta, dar am zile cand nu mananc mai deloc si nu simt nevoia sa faca asta. Sunt adepta mancarurilor fara grasime, mananc foarte multe fructe, nu pot sa mananc de doua ori aceeasi mancare consecutiv. Prietenii ma iubesc mult, am un logodnic, ne cunoastem de 10 ani, deci li se pare normal cum arat, dar eu simt ca am probleme mari si as vrea sa ma ingras cam 8 kg. Ce sa fac???
13 comentarii
0
13-11-2007, ora 00:00
soothe
Identitate neconfirmată
soothe
Sa ai rabdare si sa te bucuri de viata. Statistic vorbind, la fiecare 10 ani, vrand nevrand se mai pun cate inca 5 kg. Faptul ca ai doar atatea kg este semn de sanatate si de faptul ca esti tanara. Uite-te pe internet sa vezi ce probleme au obezii.

In plus, din experienta de viata iti pot spune ca Dumnezeu iti da, mai devreme sau mai tarziu, cam tot ce Il rogi sa iti dea, . Este bine sa te gandesti foaaaarte bine ce il rogi, caci s-ar putea sa-ti dea cu varf si indesat. Sa nu zici ca nu ti s-a spus.

Totusi daca vrei, scrie-mi pe info@soothe.ca si voi incerca sa iti dau cateva sfaturi practice pentru simptomele pe care le ai.
0
13-11-2007, ora 00:00
otilia marculescu
Nu este medic/terapeut
otilia marculescu
fata esti nebuna! cred ca arati super bine! de ce vrei sa te ingrasi???? uita-te bine in oglinda. chiar vrei sa te ingrasi? vrei sa ai burti, sa ai celulita? nnnuuuu cred. invata sa asculti de ceilalti. te rog nu te supara pe mine, dar eu nu cred ca ai nevoie de kg in plus. mai gandeste-te.
0
13-11-2007, ora 00:00
simonasimona
Nu este medic/terapeut
simonasimona
Multumesc mult. Mi-ati data exact aceleasi raspunsuri ca si prietenii mei. M-ati facut sa rad. O sa te contactez soothe. Multumesc pentru raspunsuri, si mai astept si altele.
0
12-12-2007, ora 00:00
cla007
Nu este medic/terapeut
cla007
si eu as vrea sa ma ingras, dar din pacate nu reusesc. eu slabesc pe fond nervos. nu stiu daca ar fi ceva de facut...eu am 1, 67 si 48 kg. daca as avea 52, cred ca mi-ar ajunge.
0
12-12-2007, ora 00:00
soothe
Identitate neconfirmată
soothe
cum adica pe fond nervos? ce mananci, ce cantitati, ce probleme ai?
0
09-04-2008, ora 00:00
cla007
Nu este medic/terapeut
cla007
soothe, slabesc pe sistem nervos in sensul ca daca mi se intampla ceva aiurea.in 2 sapt pierd kg vizibil. din sesiune nu mai spun ca ies ca un betzisor...iar de mancat, mananc fff mult, prietenii mei chiar se mira cum de nu ma ingras... :(
0
23-06-2008, ora 00:00
deeutz@
Nu este medic/terapeut
deeutz@
buna!!ma numesc Andreea am 16 ani, am1, 53 si 42 kg.vreau sa ma ajutati sa pun cateva kg in plus.Am pofta de mancare nebuna dar nu se prinde nimik de mine.Astept un raspuns.
0
23-06-2008, ora 00:00
deeutz@
Nu este medic/terapeut
deeutz@
buna!!ma numesc Andreea am 16 ani, am1, 53 si 42 kg.vreau sa ma ajutati sa pun cateva kg in plus.Am pofta de mancare nebuna dar nu se prinde nimik de mine.Astept un raspuns.
0
23-06-2008, ora 00:00
cla007
Nu este medic/terapeut
cla007
pt deeutz@. eu am reusit in sfarsit sa ma ingras. am luat supradyn de 3 ori pe zi si am pus 5 kg in cam 2 luni. bafta!
0
24-06-2008, ora 00:00
deeutz@
Nu este medic/terapeut
deeutz@
merci mult cla007 pentru sfat..akuma ai 52 kg?
0
24-06-2008, ora 00:00
cla007
Nu este medic/terapeut
cla007
pt deeutz@ 53 chiar :D si imi e suficient. sper sa mearga si la tine. nu manca insa pana nu mai poti pentru ca ai sa faci burta apoi si asta nu cred ca iti doresti. mananca tot timpul. ai sa vezi ca dupa ce vei luat pastilele de care ti-am zis vei avea senzatia de foame. nu e nevoie sa te pui la masa de 5 ori pe zi. important e sa ai ceva de rontaint tot timpul, ca stomacul sa nu roada in gol. bafta inca o data! kisses
0
25-06-2008, ora 00:00
deeutz@
Nu este medic/terapeut
deeutz@
clan007.ms mult .ma bucur pt tine.si tine-o tot asa.inca oadata iti multumesc pentru sfat.multi pupici.
0
11-09-2010, ora 17:55
Manutza
Nu este medic/terapeut
Manutza
salll numele meu e cristi as vrea sa ma ingras si eu am 17 ani 1, 81 inaltime si 57 kg...am si niste capsule pe akas da nu stiu sigur daca este indicat Supradyn pentru a te ingrasa...imi ziceti si mie ce sa fac va rog ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: