fetitei mele ii curge nasul

29-05-2011
viobv
Nu este medic/terapeut
viobv
Buna ziua!Am o fetita de 11 luni si o saptamana si de 7-8 zile ii curge nasucul, apos.I-am dat panadol baby 3 zile la rand si l-am intrerupt pt ca asa ne- zis pediatrul (nu mai mult de 3 zile).Mentionez ca nu am fost la doctor cu ea pt ca suntem in Cipru iar aici iti prescriu antibiotice si as prefera sa nu ii dau.Fetita e la fel de activa, papa la fel deci in afara de nasuc nu are alt simptome care sa ma ingrijoreze.La medic am fost a cantarit-o, masurat-o acum o luna si totul e ok.Daca aveti vrun sfat pt mine va multumesc anticipat.
3 comentarii
0
29-05-2011, ora 18:33
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Te sfatuiesc sa-i cumperi din farmacie un flacon suspensie de Bactrim.nu e antibiotic si va stopa raceala fetitei.da-i 5ml la 12 ore.
0
13-06-2011, ora 09:28
viobv
Nu este medic/terapeut
viobv
Multumesc, dna. dr.pentru sfat dar a trecut de la sine.Data viitoare o sa incercam
0
14-09-2011, ora 17:31
gribincea
Nu este medic/terapeut
gribincea
buna ziua doamna doctor am un bebelus de 2 luni si e racit a doua oara ai curge nasucu tare si are mucozitati de culoare galben spre verde ai pun apa de mare an nasuc si al aspir cu batista bebelusului maine a re 7 zile de cand ai dau acest tratament si e mai binisor dar mucusori tot mai are anca ce pot face sa a treaca la medic mia spus ca e bine ce iam facut dar vad ca anca nu ai trece de ce dureaza asa mult oare pot sa al scot putin afara la aer si ai pot face baita mie teama sa nu al antorc oricum mai e racit putin va rog frumos ajutatima va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Îmi curge apă din nas
  •