Greutate bebe 8 luni

29-11-2018
GobeajaCarmen
Nu este medic/terapeut
GobeajaCarmen
Buna seara,
Am o bebelusa in vârsta de 8 luni și o sapt, născuta cu 3700 gr și 54 cm la 42 sapt și acum are 9000 gr și 73 cm.Are greutate normala pt vârsta ei ?Mentionez ca este f activa, sta deja in piciorușe și tinde sa meargă..Mulțumesc !
O seara buna !
11 comentarii
0
03-12-2018, ora 09:58
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna dimineata
Puteti fi mandra de fetita Dvs.
Are atat greutatea cat si talia in limitele normale, ale intervalului specific varstei sale, conform curbei de crestere internationale.
Sanatate !
0
04-12-2018, ora 04:58
GobeajaCarmen
Nu este medic/terapeut
GobeajaCarmen
Va mulțumesc pentru răspunsul promt!
Sănătate multa !
0
04-12-2018, ora 15:44
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Multumesc.Sarbatori fericite !
0
04-12-2018, ora 22:40
GobeajaCarmen
Nu este medic/terapeut
GobeajaCarmen
Mulțumesc, asemenea!O seara buna va doresc și multa sănătate !
0
18-01-2019, ora 18:14
GobeajaCarmen
Nu este medic/terapeut
GobeajaCarmen
Buna seara,
Am o fetita de 9l3s..acum o sapt a fost răcita și de atunci nu mai vrea sa mânca solide cum mânca inainte..3/4 lingurițe din mancarica și cam atât..mănânnca 2 biberoane cu lapte pe zi și unul noaptea..este activa, uda pamperși, febra nu a mai avut dar nu vrea sa mănânce..ce ziceți ?ce ma sfătuiți ?
Are 9, 300 și 74 cm..Menționez ca a pierdut in greutate cam 200/300 gr.
Mulțumesc !
O seara buna !
0
21-01-2019, ora 09:35
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna dimineata
Nu este cazul sa va ingrijorati ! Trecerea printr-o suferinta aduce si modificari ale apetitului, dar sunt pasagere. Copilul va iesi treptat din convalescenta si starea de bine revine sub toate aspectele. Sanatate !
0
21-01-2019, ora 10:09
GobeajaCarmen
Nu este medic/terapeut
GobeajaCarmen
Va mulțumesc !
O zi buna va doresc!
0
11-06-2019, ora 11:34
GobeajaCarmen
Nu este medic/terapeut
GobeajaCarmen
Buna ziua,
Dna doctor am o fetita acum in vârsta de 14 luni..am nevoie de un sfat..de ceva vreme am observat niște lucruri la ea care ma fac sa cred ca ar avea cv pb..in primul rând nu vb app nimik (decât mama și pe limba ei )face papa, bravo (aplauda )și atât.
Este un copil vesel, rade mult, ii place sa o duc la un loc de joaca acoperit cu mulți copii, se bucura de jucării, se da singura pe topogan, urca scări etc.
Nu prea Răspunde la nume când o strig..cateodata din prima, cateodata la a doua, treia oară..nu arată cu degetul..cateodata îmi arată cu mâna (întinde mana)și astăzi am văzut ca merge pe vârfuri nu tot timpul doar in timpul mersului..
Tot citesc și citesc și ma îngrozesc credeți ma..sunt ing f îngrijorată.
Va mulțumesc și va doresc multa sănătate !
0
11-06-2019, ora 11:46
GobeajaCarmen
Nu este medic/terapeut
GobeajaCarmen
Am uitat sa mai spun ca flutura o mânuță ca si cum s ar scutura de cv si bagă cam tot ce prinde in gurița..
Mulțumesc mult pentru timpul acordat !
0
11-06-2019, ora 16:02
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua
In privinta vorbirii, unii o fac mai tarziu decat altii, in rest eu cred ca trebuie sa ii acordati inca putin timp si sa nu va faceti griji, caci are reactii in parametrii normali. Sanatate !
0
11-06-2019, ora 21:10
GobeajaCarmen
Nu este medic/terapeut
GobeajaCarmen
Dna doctor, va mulțumesc..m am mai liniștit..
O seara buna și multa sănătate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greutate bebeluș în funcție de vârstă - ce e normal și când trebuie să ne facem griji
  •