Greutate normala la bebe de 3 luni

15-06-2020
Amy.Mary
Nu este medic/terapeut
Amy.Mary
Bună ziua! Am o fetita de 2 luni și 3 săptămâni și cântărește 4.700 kg, la naștere a cântărit 3250 kg și am ieșit din maternitate cu 3050 kg. Am încercat sa ai dau completare după san și înainte de san, am schimbat mai multe tipuri de lapte și nu vrea sa suga decât de la san. Este vesela și nu plânge, greutate este una normala sau în parametrii. Ce ar trebui sa fac?
2 comentarii
2
15-06-2020, ora 18:28
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Aveți un copil deștept ! Refuză laptele care nu-i pentru el ! Un medic pediatru va face raportul talie-greutate-varstā și vă va spune dacă este ceva de avut în vedere ! Succes !
1
16-06-2020, ora 16:06
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna ziua Amy.Mary
Conform standardelor internationale de dezvoltare, fetita Dvs. are greutatea normala pt varsta. Nu a fost o decizie inspirata completarea meselor cu lapte praf si, deloc inspirata, schimbarea diverselor formule de L.P. Alaptati in continuare fetita fara sa va faceti griji, pt. ca nu aveti de ce. Sanatate !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greutate bebeluș în funcție de vârstă - ce e normal și când trebuie să ne facem griji
  •