Greutatea bebelusului de 4 luni

21-01-2019
Alexandra Harbuzaru
Nu este medic/terapeut
Alexandra Harbuzaru
Buna ziua, am o fetita de 4 luni jumate, la nastere a cantarit 3kg, iar acum cantareste 6100kg, intrebarea mea este daca greutatea ei este in regula ? Ar trebui sa incep si diversificarea? Mentionez faptul ca este alaptata exclusiv la san, iar la sfatul medicului de ai introduce supliment am facut asa dar ea nu vrea de nici o culoare si nici cum sa manance, la san mananca o data la 2 3 ore cam asa deoarece daca insist sa ii dau mai repede(dupa cum mi-a spus si medicul sa insist cu sanul daca nu vrea lapte praf) ori refuza ori se agita, este un copil foarte energic, nu are stare deloc nici macar cand mananca. Multumesc
2 comentarii
0
22-01-2019, ora 18:19
Dr. Eugenia Vitan
Pediatrie, Alba-Iulia
Dr. Eugenia Vitan
Buna seara
Fetita Dvs. are greutatea perfecta, conform curbei internationale de crestere. Nu am inteles de ce s-a pus problema suplimentarii cu L.P., dar nu are nevoie. Fiind alaptata fetita poate incepe diversificarea fara probleme. Sanatate !
0
22-01-2019, ora 19:23
Alexandra Harbuzaru
Nu este medic/terapeut
Alexandra Harbuzaru
Va multumesc frumos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greutate bebeluș în funcție de vârstă - ce e normal și când trebuie să ne facem griji
  •