Help! Certificat medical port-arma (ca pt permis conducere)

19-09-2008
wampy
Nu este medic/terapeut
wampy
(...era mai bine la "Medici, cabinete medicale, clinici"?)

Inainte stiam undeva, pe cineva, si dadeam ceva, si luam ~pe loc toate vizele (interne, chirurgie-ortopedie, neuro, psiho, oftalmo, orl, sange, radiologie).
Nu mai lucreaza acolo!
Facusem pt permis conducere (ca-l pierdusem), pt casatorie si pt permis de arma (la asta din urma le-am facut mai pe bune, ca m-a purtat in superviteza prin toate cabinetele si m-au consultat instantaneu toti).
Acum m-am mutat din Bucuresti, n-am declarat la timp si, ca sa nu platesc o amenda si sa-mi fac un permis nou, trebuie, printre altele, sa fac iar un certificat d-asta, medical, pt atestarea starii de sanatate.
Eu tocmai mi-am facut un set de analize detaliate la Synevo (Medicover) si n-as mai lua-o de la inceput cu recoltarea de sange, nici nu m-as mai iradia in plus la plamani si nici de pierdut f mult timp nu am...
Am facut iar cazier, platit bani la trezorerie, etc. Asta a mai ramas.

Nu are nimeni vreo relatie sa pot rezolva cumva, eventual chiar sa le fac pe toate insa f repede, daca nu e posibil altfel? La mine e si o situatia mai complicata ca n-am cu cine sa las fetita (aproape 3 ani) si ar trebui s-o iau dupa mine peste tot. Apoi m-am mutat undeva, langa Bucuresti, intr-o zona relativ pustie, la un capat de drum personal, o casa neterminata si chiar as avea nevoie sa ma pot baza pe arma acum, ca s-au intors un lot de emigranti de prin Italia...

Astept ajutor -*
Multumesc.


(*modificat de admin)
15 comentarii
0
19-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
crezi ca o sa-ti raspunda cineva la ajutor??.
0
19-09-2008, ora 00:00
wampy
Nu este medic/terapeut
wampy
...poate pe messenger :)
Aici poate fi eventual jenant, ca sa nu spun altfel...
0
19-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
eu pot sa te ajut punandu-te in leg.cu o asistenta care vine si recolteaza analize la domiciliu!!eu tot de aici am descoperit-o, nu am contactat-o niciodata dar am retinut nr de tel si id-ul de mess pt orice eventualitate!!daca te intereseaza spune-mi si iti las nr ei sau id-ul, cum preferi ;) si poate ca fiind asistenta o sa te ajute cumva la problema ta!!astept sa imi spui ;)
0
19-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
m-ai facut sa zambesc cu lotul de emigranti ;)) interesanta exprimare ;))
0
19-09-2008, ora 00:00
wampy
Nu este medic/terapeut
wampy
sorry c-am reactionat intarziat...
Ma uitam la Solaris pe procinema
Da. Ma intereseaza. Tot o asistenta ma ajuta si pe mine inainte.
Scuze ca am dat accept tarziu pe mess. Vad ca nu mai esti acum. Vorbim cand revii sau lasa-mi offline cand poti si-ti multumesc. Cel mai bine telefonul d-sei. Sau amandoua.
0
20-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
nu are nimic, nu am mai putut eu sa stau, nu folosesc foarte mult netul, am si eu o fetita de 4 ani care imi ocupa tot timpul ;) iti las si aici si pe mess nr ei de tel ca sa fiu sigura ;))
0
20-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
uite, asa suna mesajul postat de dra.asistenta: Autor: Ankha78 Data: 02-09-2008
Asistenta medicala efectuez tratament medical la domiciliul pacientului.Injectii, perfuzii(montare sau schimbare), sonda urinara(barbati-montare sau schimbare), pansamente(ulcer varicos, plagi postoperatorii, escare, plagi infectate sau suprainfectate), recoltare analize laborator(orice tip de analize) si prelucrarea acestora, manichiura si pedichiura persoanelor cu afectiuni dermatologice.Cer si ofer seriozitate.rel la tel 0722427130-la orice ora.Anca.Asigur instrumentar steril.
-
0
20-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
ar fi culmea sa fie aceeasi asistenta ;))
0
20-09-2008, ora 00:00
wampy
Nu este medic/terapeut
wampy
Voi incerca.
Multumesc frumos.
0
20-09-2008, ora 00:00
wampy
Nu este medic/terapeut
wampy
Am sunat dar, din pacate, nu ma poate ajuta...
0
21-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
off, pai da cred ca a fost o reactie normala avand in vedere ca nu va cunoasteti!!ea de unde sa stie cine sunteti si probabil ca nu a vrut sa isi faca probleme.eu ma gandeam ca daca vine sa va ia analizele atunci era un moment in care puteati sa vb cu ea si poate va ajuta!!
0
21-09-2008, ora 00:00
wampy
Nu este medic/terapeut
wampy
Nuu... analize poate sa-mi faca dar asta e numai unu din cele 8 examene necesare plus cel psiho si parafa medicului sef al unitatii... Nu are relatii pt restul.
0
22-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
am inteles!pai atunci ce sa spun..mai cautati poate aveti noroc si gasiti pe cineva totusi sa va ajute!multa bafta ;))
0
22-09-2008, ora 00:00
wampy
Nu este medic/terapeut
wampy
Tx.
se pare catb sa fac pe bune si nu se mai poate nici la orice policlinica (prea multe cabinete privatizate). De ex la Titan nu, la Vitan da, la fel V Babes, etc. Platesc doar odata la receptie si merg apoi peste tot...
0
23-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
atunci spor la treaba ;))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.