hepatita c

14-06-2010
ioanaioana12@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
ioanaioana12@yahoo.com
am 44 ani, si de trei ani am fost diagnosticata cu hepatita c, dupa toate analizele facute in acesti 3 ani mi-au depistat si genotipul 1B.anul trecut in martie am reusit sa ma inscriu intr-un program de tratament, in Italia si am facut pentru 6 luni acest tratament cu interferon si ribavirina, viremia era 147000, dupa 6 luni de tratament a scazut la 101, doar ca nu a diparut complet.doctorii de aici mi-au spus ca nu are rost sa mai continuu pentru ca nu dispare, daca stie cineva alta metoda sau alt tratament rog sa -mi comunice.credeti ca asi putea face altceva, sau e posibil sa fie nedetectabil daca mai continu cu alte 6 luni de Pegasis si ribavirina?va multumesc si astept orice raspuns sau discutie despre hepatita.
5 comentarii
0
15-06-2010, ora 04:22
azaleea
Nu este medic/terapeut
azaleea
buna IOANA.As vrea ca ceea ce-ti spun acum sa te incurajeze.Eu am un familiar cu aceasta boala.Locuim in Spania si doctorii de aici ia spus asa.Poti face tratamentul acum cu sanse 50% de vindecare ori poti astepta 4 ani pentru ca va iesi un nou tratament mult mai bun.Asta fiind in urma cu doi ani.Deci nu dispera, inca putin si va exista un nou tratament.Cine stie daca nu va avea vindecare %.Pana atunci multa sanatate.O sa te tin la curent cu noutatile prin acest intermediu.Te pup
0
15-06-2010, ora 11:31
ioanaioana12@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
ioanaioana12@yahoo.com
pentru azaleea.mersi pt incurajari, asa mi-a spus si mie doctorul cand am inceput tratamentul k sanse sunt 50%, dar l-am facut, cand a vazut k nu a dat rezultate a spus sa astept k peste 2 ani iese un alt tratament.sa nu disper, dar stii cum este.oricum eu am sperante k voi reusi sa trec peste asta.stii ceva de un medicament TELAPREVIR-PRODUS DE O FIRMA GERMANA? mi-a trimis cineva un mesaj k in combinatie cu pegasys si ribavirina medicamentul asta da nedetectabil virusul.doar k eu nu reusesc sa citesc nimic despre acest medicament.Multa sanatate si voua.pa
0
15-06-2010, ora 13:31
azaleea
Nu este medic/terapeut
azaleea
buna.eu zic sa nu mai faci atatea tratamente care nici nu au un procent prea mare de reusita.nu am auzit de ceea ce spui tu dar gandeste ca fiecare tratament te lasa fara forta fizica si cred ca si fara forta psihica.ai rabdare sa apara acel tratament.gandeste ca daca nici acela nu va fi % bun ai nevoie de toata forta ptr a apela la un transplant.
sper sa nu se ajunga acolo dar sunt f. multi oameni ce traiesc datorita acestei operatii.nu sunt medic, si nu sunt in masura sa spun mai mult dar sper ca sfatul meu sa te ajute.sanatate.pa
0
15-06-2010, ora 13:37
azaleea
Nu este medic/terapeut
azaleea
am uitat sa-ti spun ca ptr tine, ptr corpul tau ti-ar prinde bine un tratament naturist.am gasit in internet un tratament APITERAPIA-prof.Andritoiu.spune ca ar da rezultate bune.intra si tu si citeste.in orice caz tratamentul nu-ti va face rau.va intretine ficatul intr-o stare excelenta.poti incerca in asteptarea tratamentului.te pup
0
02-09-2011, ora 18:20
eduardravoiu
Nu este medic/terapeut
eduardravoiu
Am fost diagnosticat in urma cu un an cu hepatita c, viremie 7600000, scor metavir A2, F2, intrand in programul de tratament in Iunie 2011. Dupa 12 saptamani de tratament cu Interferon alfa 2B si Rebetol, mi-a iesit viremia 480000. Mi s-a spus ca este o viremie prea mare pentru a mai beneficia de tratament. Intrebarea mea este daca as mai continua tratamentul am sanse sa ajung la viremie nedetectabila?, sau o parte din virusi sunt rezistenti la acest tratament ? Am inteles ca se asteapta un al treilea medicament care va fi administrat impreuna cu tratamentul actual. Ar fi mai bine sa intrerup acum si sa astept noua formula de tratament ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Islandezii au ca obiectiv eradicarea hepatitei C
  • Tratamentul hepatitei C cronice cu antivirale reduce semnificativ nevoia pacienților de spitalizare pentru diferite probleme de sănătate
  •