Hernie discala cervicala

25-12-2020
nella2019
Nu este medic/terapeut
nella2019
Buna ziua! Sunt diagnosticata (la RMN)cu hernie discala mediana si paramediana stg C6-C7. Simptomele sunt:dureri, amorteli, contractii (sensibilitate) musculare pe mana dreapta. La cel mai mic efort, mana oboseste. Este vizibil ca am probleme la mana dupa felul in care o tin. Ma confrunt cu aceste simptome de aproximativ 2 ani, dar problemele cu mana dreapta progreseaza. Acum 3 luni am facut o radiografie unde a iesit scolioza, iar la RMN am scris diagnosticul. In prezent iau clorzoxazona dar fara efect.
Este de operat hernia sau se poate corecta prin kinetoterapie? Precizez ca ma deranjeaza enorm mana.
Multumesc anticipat.
1 comentarii
0
25-12-2020, ora 18:50
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Este de operat din pacate, cu cit intirziati se agraveaza , se poate face si laparoscopic am inteles de la un prieten.
Adaugă un comentariu / răspuns

22-02-2021, ora 10:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
TBIPay
Aveţi adesesa pacienți care amână tratamentul deoarece nu își permit costul serviciilor medicale?
Oferiți pacienților opțiunea de a avea grijă de sănătatea și frumusețea lor ACUM și de a gestiona plata MAI TÂRZIU prin TBIPay. Deveniți partener TBI și beneficiați de soluții inovatoare pentru cabinet/clinică.
Detalii aici  >
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.