Hernie inghinală sau pubertate?

02-08-2018
LeonR
Nu este medic/terapeut
LeonR
Buna ziua am 15 ani și am o mică, MARE problemă...Acum aproximativ un an am mers cu bicicleta și m-am forțat ceva...Apoi a doua zi am avut o durere testiculară, la testiculul stâng! După maxim 24 de ore, nu m-a m-ai durut! Am tăcut nu am zis părinților... Am plecat într-o mică vacanță în italia și durerea testiculară se muta când pe stânga când pe dreptul, am fost la medic și m-a apăsat puțin în zona inghinală, și a zis că am început de hernie inghinală, și dacă mă m-ai doare să merg la medic că intru în operație! De atunci max odată la lună trebuie să mă doară...Durerea nu e una continuă, e un fel de pișcătură cu ghilimelele de vigoare! E un fel de atingere apoi gata, mă doare gen jumătate de ore din 10 in 10 minute apoi gata, nu mă m-ai doare!! Un alt doctor mi-a spus că e și din cauza pubertății și neeliminări spermei! Gen nu am eliminat sperma, și am pubertatea întârziată, a zis că totul e ok..Din câte am văzut, eliminarea de spermă s-a realizat puțin dar cu succes acum câteva luni!! Frica mea e una apocaliptică, când aud de doctori, parcă aud de satana!! Am o hobie de operație si numai când mă gandesc la ce se intampla atunci! Acum cateva minute am auzit că poti fi potent dar cu 50% m-ai putin...gen iti taie leafta 50% daca nu te operezi!! Si io vreau să am copii :(( Nu vreau sa ajunga in locul meu nici puiul de sarpe!!.Acum nu știu ce să fac...mă m-ai duc la alt doctor?? La mine prin preajmă sunt numai doctori atat de nepriceputi am patit asa:„am mers la un doctor cu o durere in partea dreapta abdominala si am crezut ca am apendice, am, mers la doctor si mi-a spus ca da am apendice daca vrea sa ma oprez...o face in urmatoarele 2 ore fara nimic.fara anestezist ca nu au, fara radiografie ca e periculos sa raman asa...! Am mers la alt spital m-a controlat si mi-a facut radiografie...nu aveam nimic...” cam docori de genu am eu prin preajma localitatii mele!! Ce sa fac? Dacă o să ajung la operatie, sigur nu o sa pot rezista, gen o să am un atac de inima...numai cand ma gandesc... deja am o stare de neliniste... pe de o parte simt că nu m-ai pot astepta nici cu testiculele!! Ce să fac??
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: