Hidratare bebelus 4 luni
Buna ziua! Bebelusul a implinit 4 luni. Mananca numai lapte formula 5 mese aproxim 1 litru. Avand in vedere ca este cald afară ar tb sa mai completez cu ceai s au apa? Multumesc
3 comentarii
Buna ziua
Da, puteti suplimenta consumul de lichide cu mici cantitati de apa plata sau ceai, la temperatura camerei, intre mesele de lapte.
Da, puteti suplimenta consumul de lichide cu mici cantitati de apa plata sau ceai, la temperatura camerei, intre mesele de lapte.
Multumesc pentru raspuns! As vrea sa mai stiu daca se poate ce ceai ar tb sa i dau si in ce cantități? Chiar daca el bea lapte suficient e indicat acest supliment?
Puteti da in zilele calduroase, intre mese, apa plata / ceai (de tei sau musetel cu izma-in parti egale sau ceai de cimbrisor) in cantitati de 10-20 ml.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Plânsul bebelușei de 3 luni jumătate înainte de somn
- 1Fluimucil sau nu?
- 1Luxație congenitala de solduri la bebe
- 1Somn bebelus - de ce plange inainte sa adoarma?
- 1Bebe 5 luni, refuză laptele
- 3Infecție campylobacter bebe 6 luni
- 1Scaun rar bebelus 2 luni și 1 săptămana
- 1Am greșit când am înlocuit laptele fără lactoză cu cel cu lactoză inițial
- 1tuse seacă si rară fără alte simptome la bebe 4luni jumătate
- 1Bebelușul nu acceptă laptele