Hipertensiune
Bunaziua! Mi-a fost prescris Tertensif 1.5 pe zi...toata viata. Am 38 ani, hipertensiune(am avut maxim 160/120 in conditii de stres), 62 kg, inaltime 182cm. Problema este ca ma simt rau de la Tertensif... obosesc foarte repede si am stari de slabiciune musculara accentuata... Exista o alternativa la medicamentele acestea? Sunt si pe tratament cu Orgametril(tensiunea a inceput innainte de tratamentul cu Orgametril). Am mai fost de curand la alt doctor si mi-a recomandat ori Tertensif, ori Propranolol, ori Aspacardin 2 pe zi. Nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac. Nu am primit un diagnostic precis... Imi puteti da un sfat? Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 9Insufienta cardiaca + hipertensiune arteriala
- 3lokren si aspacardin - cat timp sa le iau?
- 13hipertensiune?
- 3ce pastile de slabit poate lua o persoana cardiaca si hipertensiva?
- 3hipertensiune + un vas spart la ochi
- 3dureri de cap si stare de slabiciune
- 53Problema - tensiune mare - transpiratii reci - frisoane
- 7hipertensiune arteriala de 3 ani
- 0Hipertensiune
- 6Frica de a nu pati ceva grav sau efectele indelungate a consumului de alcool
- 2Medicatie hipertensiune.
- 3Tensiune mare; fiecare data simteam ca imi explodeaza inima de emotii
- 0Hipertensiune in sarcina
- 0Leșin cu tensiune mare
- 1Ma sfarsesc
- 1Probleme cu Tensiunea?
- 16Slabiciune, nod in gat, stari lesin
- 3Hipertensiune esentiala
Mai multe informații despre: Hipertensiunea slabiciunea musculara
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
- Hipertensiunea intracraniana
- Hipertensiunea pulmonara
- Hipertensiunea portala
- Hipertensiunea arteriala (HTA)
- Hipertensiunea indusa de sarcina - Preeclampsia si eclampsia
- Boala cardiaca hipertensiva
- Hipertensiunea arteriala la copil
- Hipertensiunea de halat alb (sindromul de halat alb)
- Inhibitorii enzimei de conversie (IECA)
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: