HIV si sarcina

20-01-2021
1212S
Nu este medic/terapeut
1212S
Buna !! Am fost diagnosticata cu hiv 1 acum 3 luni si inca nu imi revin din soc.. in primul rand scriu aici poate mai este cineva in situatia mea.. sunt si insarcinata in aproape 4 luni cand am ramas gravida nu stiam..urma atunci sa imi fac analizele..dar intr-o zi un mesaj de la fostul meu prieten mi-a dat lumea peste cap.. ca a fost depistat cu hiv.. (numai sunt cu el de 1 an ) In acceasi zi am fost sa ma testez iar seara am primit rezultatele pozitiv.. in momentul ala ma gandeam doar la bebele din burtica ce o sa se intample nu stiam absolut nimic de acest virus doar ca se transmite pe cale sexuala. Eram distrusa si eu si familia mea. A doua zi mi-am sunat ginecologul disperata sa merg sa ma vada, i-am povestit tot ce s-a intamplat si m-a pus in legatura cu un infectionist de la spitalul de boli infectioase. Am fost acolo, m-au chemat 2 zile consecutive sa imi recolteze sange, am stat de vorba cu psiholoaga care m-a mai incurajat cat de cat. Toti medicii mi-au garantat ca daca iau tratamentul infectia nu se va transmite la fat si sper asta din tot sufletul si sper ca o sa apara vreun vaccin.. am tot cautat prin USA tot felul de detalii si se testeaza pe soareci momentan.
8 comentarii
1
16-02-2021, ora 01:16
Ionela0906
Nu este medic/terapeut
Ionela0906
Buna. Daca simti nevoia sa vb cu cineva seropozitiv iti sunt la dispozitie in orice ora din zi. Sunt Andreea si am fost diagnosticata in 2018 cu hiv. Te inteleg mai mult decat perfect prin ce treci, eram la fel de sceptica ca si tine, dar crede ma nu se transmite nici la bebe nici la partener daca iti iei tratamentul asa cum trebuie la ora fixa si medicii nu te mint daca la asta te gandesti. Iubitul meu e negativ si avem contact neprotejat. Daca vrei sa vb mai multe si ai incredere poti sa imi lasi nr tau de tel sau scrie mi pe fb (Deea Toma poza cu flori). Si eu simt nevoia de foarte multe ori sa vb cu persoane ca mine. De problema mea nu stie absolut nimeni, nici macar parintii mei, doar iubitul meu si inca o prietena... Astept sa imi raspunzi macar. Fii linistita! Nu esti in pericol. Te pup
1
04-03-2021, ora 18:50
A1717
Nu este medic/terapeut
A1717
1212S daca vrei sa discuți cu cineva, sa stii ca sunt aici.
Scrie-mi la adresa ema_giulia@yahoo.com
La fel si tu Ionela0906.
Multa sanatate!!
0
19-03-2021, ora 17:26
maribubulina
Nu este medic/terapeut
maribubulina
Buna. Si eu am aflat acum un an ca am hiv. Sotul nu are... cica ar fi luat din spital din copilarie. Vreau si eu un bebe dar mi e foarte teama. De abia am terminat tratament tbc. asa am aflat de hiv aveam cd 4 92. as vrea sa mai vb cu cineva despre asta. Mi e foarte greu.
0
14-04-2021, ora 09:20
Andreea.1234
Nu este medic/terapeut
Andreea.1234
Buna, ma numesc Andreea si eu sunt in accessi situatie ca fata din primul mesaj. Am descoperit ca sunt pozitivă cand am făcut analizele de sarcina. Suna însărcinată în 12 săptămâni acum si sunt foarte speriata inca, parca nu pot sa accept acest lucru. Deja imi este foarte greu cu sarcina am mai aflat si ca sunt seropiztiva, acest lucru m-a demoralizat complet. Simt nevoia sa vorbesc cu cineva care trece prin asta pentru a ma linisti. Imi puteti trimite un mesaj la nr de telefon 0758632717, as aprecia foarte mult. Va multumesc din suflet.
0
19-10-2021, ora 09:18
250387
Nu este medic/terapeut
250387
Bună Andreea te rog sa iei legatura cu mine!Eventual lasă un comentariu aici unde te pot găsi.multumesc
0
20-12-2021, ora 19:11
250387
Nu este medic/terapeut
250387
Bună!As dori sa ma ajutați cu câteva informatii.putem lua legătura pe fb sau wattap
Wattap0766928547su fb Mihaela Mihaela.Multum
1
02-03-2022, ora 21:51
zaika92
Nu este medic/terapeut
zaika92
Buna! Și eu am HIV. Mi-aș dori foarte mult o sarcina dar îmi este frica de spitale, de atitudinea cadrelor medicale. La voi cum a fost?
0
13-03-2022, ora 22:51
250387
Nu este medic/terapeut
250387
Bună!Putem vb în privat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.