imi sangereaza dintii

05-04-2007
amazoan@
Nu este medic/terapeut
amazoan@
buna ziua,

dimineata simt intotdeauna gust de sange si dintii mei sangereaza uneori mult, chiar am intrat in panica.la periaj la fel, uneori si cand ii ating cu limba.ce poate fi?
va multumesc
3 comentarii
0
14-04-2007, ora 00:00
arcond
Nu este medic/terapeut
arcond
Sa intelegem ca nici un dentist nu a vazut situatia ?
La prima vedere se pare ca este vorba de gingivita, cauzata de o igiena orala superficiala.
Mai pot fi si alte cauze asociate - carente de vitamine, calciu, diabet, anemie - trebuie verificat amanuntit, intrucat de la sine nu se vindeca nicicum, doar se agraveaza.
0
29-05-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Pasta(gelul) de dinti cu aloe si propolis poate fi raspunsul la problema ta. Este eficienta nu numai in gingivite, dar si stomatite si chiar paradontoza. Necesara, dar poate insuficienta.
Cum stai cu nivelul in singe al Ca, Fe cel putin. Carenta de vitamina B.
Ia masuri.
0
06-04-2008, ora 00:00
ramonab1971
Nu este medic/terapeut
ramonab1971
Eu folosesc pasta de dinti, FOREVER BRIGHT TOOTHGEL - este o pasta de dinti foarte buna cu gel de aloe vera si propolis, aveam probleme la fel ca si tine, acum vad ca nu se mai intampla absolut nimic. Sa auzim numai de bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: