Implant fesier

13-02-2023
AlexandraAlex
Nu este medic/terapeut
AlexandraAlex
Buna fetelor,
Am vazut ca nu prea sunt detalii despre acest subiect, de aceea vreau sa impartasesc cu voi din experienta mea.
Niciodata nu am avut un posterior bombat, si nici sala nu m-a ajutat, cu siguranta fiind vorba de genetic, sau as fi avut nevoie de vreo 10 ani de sala sa ajung sa am rezultatele dorite :)).
M-am operat in data de 16.01.2023, la dr.Delbani, fara sa stiu la ce sa ma astept, cum o sa arate. 360 cc a fost maximul care s-a putut.
Rezultatele sunt surprinzatoare, arata foarte natural si frumos, desi recuperarea nu este deloc una usoara. Recunosc ca am avut mari emotii gandindu-ma sa nu se vada urat, sau sa nu mi se potriveasca implantul (eu am 49kg).
Primele 5-7 zile au fost cumva critice, am avut dureri, ameteli, stari de greata. Nici dormitul pe burta nu a fost confortabil, dar cu timpul m-am obisnuit.
E necesar sa port pantaloni compresivi timp de 2 luni 24/7, apoi inca 2 luni doar pe timpul noptii.
Inciziile nu sunt la vedere, pentru ca o sa fie acoperite de fese.
Sper sa va fie de folos experienta mea pe scurt. Daca aveti orice intrebare, o sa va raspund cu drag.
2 comentarii
0
09-03-2023, ora 20:52
Tisha
Nu este medic/terapeut
Tisha
Buna! Poți detalia mai mult? In ce a constat recuperarea, a fost dureroasa? Vreau sa îmi fac și eu curaj pentru aceasta intervenite așa ca orice detaliu ma ajuta. Multumesc!
0
04-09-2023, ora 22:30
Marily
Nu este medic/terapeut
Marily
Buna AlexandraAlex,
Am fost la o consultație și mi-aș sa îmi pun și eu implant fesier, intenție este sa îmi corectez forma, și o ideea sa îmi măresc posteriorul pentru un corp cât mai proporțional. Dar, îmi este foarte frica de faptul ca implantul va fi vizibil, vreau ceva foarte discret. Problema este ca nu am văzut niciodată in realitatea un rezultat, sau dacă am văzut, era inestetic, exagerat si vizibil. Și din acest motiv îmi este foarte greu sa ma hotărăsc.
Acid nu aș risca sa îmi pun, chiar dacă arată foarte bine si natural, grăsime nu prea am, sport fac dar nu am ajuns sa am rezultatul dorit. Aș fi recunoscătoare dacă mi-ai putea împărtăși mai multe din experiența ta, cum te mai simți? si dacă este posibil niște poze cu rezultatul? Dacă mai ești mulțumită? Îți mulțumesc mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Estetica feselor - Gluteoplastia
  •