Implant mamar!

27-10-2017
AnnaMattiaaa
Nu este medic/terapeut
AnnaMattiaaa
Bună seara sunt noua pe acest forum.Am intrat de curând in randul celor cu implant mamar (silicoane) mai exact de 3 zile.
Am fost operată in Germania momentan aici locuiesc.
Am implant submuscular de 370ml forma anatomică.
Intrebarea mea este cam la cat timp incepe implantul sa coboare să se așeze?
Eu astăzi am observat ca sânii nu au aceași formă si volum...pare ceva ciudat sau e normal având încă foarte putin timp post-op.Multumsc mult.
1 comentarii
0
25-01-2018, ora 20:27
Ilovedancing
Nu este medic/terapeut
Ilovedancing
Buna, astept si eu cu nerabdare impartasiri.Sunt operata de 2 saptamani, implant anatomic 380 mc.
In primele 3 zile durerile au fost destul de mari, cu toate ac am reusit sa ma ridic sg din pat imediat dupa interventie.
Senzatia pe care momentan o trsimt este de preaiune foarte mare, sanii s-au inmuiat f putin in partea superioara si parca incep sa simt implantul in muschi.
Pe timpul zilei sunt foarte ok, durerea mai mare simt daca stau intinsa in pat si ma ridic sau dimineata.

La fel ca si tine sanii nu au o forma foarte simetrica dar am inteles ca abia dupa 3-6 luni ajung la forma finala.

Inca nu am acordul de a ridica coatele si nu am avut curaj sa conduc :

Sunt si eu tare curioasa cand scap de presiune.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •