Implant mamar la 18 ani

29-06-2012
Merediith
Nu este medic/terapeut
Merediith
Buna ziua! Am 18 ani si planuiesc ca in aceasta vara sa imi maresc sanii...Credeti ca ar trebui sa astept pana implinesc macar 20 sau nu este nicio problema? Ce doctori/clinici imi recomandati? (eu sunt din Timisoara)

Va multumesc!
4 comentarii
0
23-07-2012, ora 16:16
CristinaCri
Nu este medic/terapeut
CristinaCri
Buna SaraS eu aveam 19 ani cand mi-am pus silicoane si azi dupa 4 ani sunt foarte bine. nu am avut probleme cu ei. Daca nu ti-au crescut sanii pana acum sa nu crezi ca de acum incolo or sa-ti infloreasca :) Daca ai bani du-te si opereaza-te, parerea mea, sa fii multumita si sa ai incredere in tine ca tanara femeie.
pup
0
02-09-2012, ora 19:54
Merediith
Nu este medic/terapeut
Merediith
Multumesc pentru raspunsul tau!
La mine problema nu e ca nu sunt dezvoltati..sunt destul de maricei (motiv pt care cei din jurul meu imi recomanda sa nu ma operez) dar nu imi place forma lor si faptul ca, in ciuda faptului ca sunt tanara, sunt putin cam lasati. Tu ai avut dureri mari dupa operatie?
Te pup!
0
13-10-2012, ora 22:10
ioanaurucu
Nu este medic/terapeut
ioanaurucu
Buna fetelor...in primul rand vreau sa va multumesc pt parerile voastre care m-au ajutat enorm, m-am operat ieri la dl. dr Parasca in urma comentarilor voastre pozitive despre dansul.sunt f multumita, au fost exact asa cum ati descris voi...
0
13-10-2012, ora 22:14
ioanaurucu
Nu este medic/terapeut
ioanaurucu
mi-a introdus implant mamar prin aureola si mastopexie periaureolara, ideea e ca azi aveam cand am iesit din spital doar o mica vanataie...si nu prea ma durea, acum ma doare mai rau si m am uitat la ei si in partea de jos si intre sani sunt vanata total...e normal sau?Mi-am aplicat azi dupa masa arnigel.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implanturi mamare - silicon sau ser fiziologic?
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •