Implant silicon sani
Andreea udv, ti-am scris pm
Andreeaandreeab nu se vede noci o poza :)
Fetelor, mi e mi a zis medicul sa dorm fara bustiera dar nu reusesc, nu ma dor, dar nu ma simt impacata sufleteste, adorm fara bustiera, dar ma trezesc noaptea si pun bustiera :))
stiu ca asa sunt mai in siguranta. voua vi sa intamplat? cum ati reusit sa va acomodati fara? cred ca e psihic. face rau faca o folosesc mai mt decat se revomanda? luni o sa sun si medicul, dar vreau sa atiu si experientele voastre. am 5 sapt si 3 zile de la operatie.
Andreeaandreeab nu se vede noci o poza :)
Fetelor, mi e mi a zis medicul sa dorm fara bustiera dar nu reusesc, nu ma dor, dar nu ma simt impacata sufleteste, adorm fara bustiera, dar ma trezesc noaptea si pun bustiera :))
stiu ca asa sunt mai in siguranta. voua vi sa intamplat? cum ati reusit sa va acomodati fara? cred ca e psihic. face rau faca o folosesc mai mt decat se revomanda? luni o sa sun si medicul, dar vreau sa atiu si experientele voastre. am 5 sapt si 3 zile de la operatie.
Lorinda, eu am 2 ani si o luna de la operatie si nu cred că am dormit 5 nopti fara bustiera. Si atunci cand am dormit, eram plecată si nu aveam la mine. Am 5 bustiere in care dorm, 3 de sală si multe altele de zii. F rar stau fara bustiera/sutien. De regula la dus si in intimitate :))
In niciun caz nu ti poate face rău, pentru ca sustinerea sânilor, mai tot timpul, e chiar indicată.
In niciun caz nu ti poate face rău, pentru ca sustinerea sânilor, mai tot timpul, e chiar indicată.
Fetelor, eu am sfarcurile super sensibile, ma dor dacă le ating. E adevarat ca trebuie sa.mi vina, dar nu aveam simptomele astea inainte. E normal ? E 12 zi de la operatie, nu mai am dureri, doar dimineata, inca mi.e frica sa dorm pe o parte. Voi la cat timp ati reuşit sa dormiti pe o parte?
Am pus poza!! La 12 zile de la operatie! Cum vi se par? Mie sincer mi se par cam mici :((((
Lorinda, aceeasi problema o am si eu...pe 13 am facut o luna de la operatie si mia zis doctora ca pot dormi fara ea...dar parca imi este frica sa nu stric ceva :)...ziua mai stau fara, dar noaptea imi este frica sa nu ii stric :)))
Salut felelor...si eu luni trebuie sa ma operez... mi-e o frica.. :( Noroc ca am găsit forumul acesta... De vre-o doua luni va citesc zi de zi... Reuşesc sa ma mai liniştesc citind comentariile voastre..si îmi fac curaj :) mulţumesc tuturor pentru tot ce scrieţi aici... Noapte buna..
Medicii recomanda purtarea bustierei pe termen lung si f lung..cu siguranta nu dauneaza..doar ajuta sanii sa ramana la fel de fermi..eu am 2 saptamani de la operatie dar nu pot sa dorm intr o parte desi doctorul a zis ca am voie..mai bine sa fii preventiva..cu cat mai mult respecti anumite reguli cu atat mai bine..cum ii pastrezi asa ii ai( sanii)!! Multa bafta fetelor!!
of...nu reusesc sa incarc colajul nicicum...:(
Nici eu nu reusesc sa incarc poza de pe telefon nicicum😞😞😞
Iri /nico
Ms mult
M aşteptam s primesc mesaj d la tine legat d sport!!!! 🙈💣😻😻😻la cum arati !!!
OMG â¤ï¸ðŸ’‹
Nu voi slabi mai mult d 5 in 2 luni pt k sunt leneşa
Deci perfect😂
Msmult
Ms mult
M aşteptam s primesc mesaj d la tine legat d sport!!!! 🙈💣😻😻😻la cum arati !!!
OMG â¤ï¸ðŸ’‹
Nu voi slabi mai mult d 5 in 2 luni pt k sunt leneşa
Deci perfect😂
Msmult
Fetelor incercati sa puneti poze de pe tablete sau calc.dc incercati de pe tel. treb sa le micsorati dar chiar si asa la mine nu mergea.eu le puneam de pe tableta.eu am inceput sa dorm pe parti exact la 3 saptamani.
Andra, si eu am sfarcurile sensibile.ma mai dor dar ff putin.
Fragolina, la cine te operezi si cat iti pui?eu iti doresc recuperare cat mai usoara si curaj ca o sa fie bine!!!
Andra, incearca sa faci poza din dreptul sanilor ca cea pe care ai pus-o este facuta prea de jos si nu se vad marimea lor.asa cum e poza facuta arata fff bine ca forma si simetrie.
Mersi Tina! O sa incerc sa o schimb. Dar nu stiu unde sa trec acele date despre dimensiuni..
Fetelor voi ce bustiere aţi purtat? Eu am una din clinica de la Marena. Am fost la Triumph sa o iau pe cea recomandată de medic, dar ca şi măsură ei pornesc se la 75, la torace, şi eu am 70 asa ca 75 C îmi era larga şi 75 B era mica la cupă. ( oau niciodată nu mi-a fost ceva mic la cupa:))).
Mulţumesc Tina, ma operez la Totir..anatomici high profile dar mărimea... nu am ales încă..sunt cam buimăciţa..pot sa bag de la 425 pana la 480.. Da nu ştiu unde sa ma opresc :( voi ce ziceţi ? E aşa mare diferenţa între 425 si 480?
Fragolina, eu zic sa pui maxim, sa nu regreti apoi ca puteai pune mai mult si nu ai pus. Mie doctora mia spus ca nu este mare diferenta intre 375 si 400.
Ral, eu tot 70 am la torace, si am bustiera de la Triumph 75D, si nu este mare deloc.
Fetelor am tot citit pe aici şi vad ca majoritatea v ati pus la dr totir, cred k îmi fac şi eu o programare la dansul ca prea arata super bine sânii pe care ii pune şi oricum mai am 1 sapt pana la programarea mea la operaţie, eu am consultat doar pe d-na dr Isac dar vad ca toate a-ţi consultat măcar 2. Credeţi ca este o idee buna sa ma duc la totir? Fetelor care v ati operat la el. Msi :*
Îţi dai seama Annemarie ca noi îl recomandam pe dr. Totir pentru ca suntem super mulţumite. Cum vrei tu
care v-ati luat bustiera de la triumf, ziceti-mi cum se numeste exact, eventual un link, o vreau si eu :), in Cluj nu stiu unde sa merg sa o pot proba.
Fragolina, eu am 480 anatomic, nu sunt mari! pune maxim, poate la inceput iti vor parea mari, dar ii vei iubi dupa aceea ðŸ˜ðŸ˜
Fragolina, eu am 480 anatomic, nu sunt mari! pune maxim, poate la inceput iti vor parea mari, dar ii vei iubi dupa aceea ðŸ˜ðŸ˜
eu tot am nelamurire, de ce se recomanda sa stam fara bustiera daca e asa "indispensabila"? oare nu se aseaza altfel fara ea?
P.S. astea sunt intrebari de duminica :)))
P.S. astea sunt intrebari de duminica :)))
Am 58 de kg si 1, 68 cm.. Cred ca sub sâni am puţin mai mult de 75 ( am spatele destul de larg ) doctorul mi-a zis sa pun 425, aşa sa fie cât mai naturali.. Cred ca atunci o sa fac o medie si o sa-mi pun 460 :) o sa mai slăbesc puţin dupa...aşa o sa para si mai mari nu? :)
Lorinda, se numeste Triumph Triaction Energy, este f comoda.
Asta e ce-a mai urâta poza :) aşa o sa se înţeleagă mai bine "înainte - dupa " :-D asimetria se vede mult mai puţin in realitate.. Oricum o sa-mi facă si un mic lifting intern la sânul mai căzut..
Annemarie..eu ma duc chiar mâine dimineata la el sa ma operez :) dupa aia, dacă vrei îţi povestesc tot :-D dacă nu o sa mor de frica înainte...
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 22Sani mici... Ce metode de marire exista (exclus implantul mamar)?
- 3Am un san mai mare si unul mai mic
- 3este vreo modalitate naturala de crestere a sanilor?
- 28Stadiul in care se afla cancerul?
- 4Afectiuni ale sanilor de patru ani
- 6modificari psihologice dupa implantul mamar
- 1glanda mamara accesorie - in interiorul sanului?
- 9Ajutati-ma va rog. implant mamar, operatia s-a desfacut dupa 2 sapt
- 3Tratament LIPOMASTIE
- 21proteza san stang
- 10cancer san - sfaturi
- 8interpretare mamografie
- 2Implant mamar
- 1Marire si ridicare de sani
- 0Ajutati-ma - pe cine recomandati pt implant mamar?
- 1Implant mamar
- 0Implant mamar
- 0Implant sâni
Mai multe informații despre: Sanii Chirurgia estetica Estetica sanilor Marirea sanilor Implanturile mamare mastopexia proteza de san sani tuberosi
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: