Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 252825292530 ..... 3218 3219 Înainte ›
1
27-06-2017, ora 13:22
Ram0
Nu este medic/terapeut
Ram0
Sunt destul de mari, Lori ! Cred că o sa se mai schimbe si sanii tai in urmatoarele saptamani.
Știe cineva la cate luni putem vorbi despre definitivarea completa a sanilor ?
2
27-06-2017, ora 14:05
Ramih
Nu este medic/terapeut
Ramih
Ramo, sânii prind forma definitiva in funcție de intervenția facuta( implant simplu sau cu lifting, etc). Plus ca fiecare organism are timpul sau individual de recuperare. In principiu, odată cu relaxarea mușchiului pectoral, in cazul implantului submuscular, sânii prind forma definitiva. Daca ați citit pe foaia de externare, ni se recomanda sa așteptam 6 luni pana sa ne reluam activitatea sportiva in partea superioară a corpului, probabil aceasta este perioada maxima de recuperare in cazul unui implant simplu fara alte intervenții asupra sânului.
In cazul meu dupa 3, 4 luni nu si-au mai modificat deloc forma, recunosc am fost una dintre norocoasele care au avut parte de o recuperare ușoară.
"Rabdarea" este ingredientul minune.
Va îmbrățișez si felicitări noilor posesoare de frumuseți.
0
27-06-2017, ora 18:05
Ayanaaa
Nu este medic/terapeut
Ayanaaa
Multumesc detelor ce sa zik ma misc cam greu... ma omoara banda. fete cand trebuie sa incep sa ma dau cu arnigel...???? De azi??? La arca life daca iti aduci u e cel mai bn parerea mea.
2
27-06-2017, ora 18:38
Ramih
Nu este medic/terapeut
Ramih
Ayanaaa, poti începe aplicarea lui, daca ți-a fost indicat de chirurgul tau, dar ai mare grija sa ferești zona cu cicatrici, pentru a nu surveni infectarea acestora. Cel mai bine ar fi sa te sfătuiești cu medicul, o buna comunicare cu acesta te ferește de multe bătăi de cap. Acum ai nevoie de un psihic puternic, de o gândire pozitiva, iar orice nelămurire, oricât de mica ar fi ea ar trebui sa o rezolvi apelând la părerea medicului tau, chiar daca la prima vedere tinzi sa crezi ca il deranjezi pentru orice nimic. Organizează-te, trece-ți întrebările pe o hârtie si scrie-i un mesaj, nu va întârzia sa iti răspundă daca este un medic profi'.Păreri, aici pe forum sunt multe, din punctul meu de vedere, forumul este un bun "camarad" pentru sustinere morala, informare, schimb de experiențe, dar cand vine vorba de proceduri, medicamentație, părerea medicului este cea de luat in seama, pentru ca el cunoaste fiecare caz in parte la pacientele lui.
Curaj si recuperare ușoară!
1
27-06-2017, ora 19:43
Electraa
Nu este medic/terapeut
Electraa
Buna fetelor si felicitari celor nou operate. Sa fiti sanatoase, sa aveti o recuperare usoara si sa va bucurati de noii sani! :) :***

Ayanaa, intr-adevar este cel mai bine sa iti intrebi medicul, insa tu deja ai bandaje pe toata suprafata inciziilor. Tratamentul trebuie inceput de astazi. Antibioticul seara, impreuna cu antiinflamatoarele si unguentele.
Nu are de ce sa iti fie frica sa aplici unguentele, ba din contra! Ele sunt date cu scopul de a-ti ameliora cat mai mult durerile, tumefierile si umflaturile.
Atata timp cat nu atingi inciziile, nu are de ce sa iti fie frica. Tu nu ai ce cauta momentan in acea zona. Pe tine cand iti aplici unguentele te intereseaza partea de deasupra sanului pana la clavicula, in lateral pana la axila si cat poti, usor pe zona ramasa libera dintre sfarc si bandaj.
Ai grija de tine!
1
27-06-2017, ora 21:32
Ram0
Nu este medic/terapeut
Ram0
Mulțumim, Ramih ! Frumoasă noua poza !
1
27-06-2017, ora 21:52
Ramih
Nu este medic/terapeut
Ramih
Tnx, am bronzat "bestiile" :))
0
27-06-2017, ora 22:24
Muresan Claudia
Nu este medic/terapeut
Muresan Claudia
Buna seara fetelor,
Vciktoria maine din cate am retinut este ziua cea mare!
Abia astept sa imi spui cum a fost experienta ta si daca ai fost multumita de serviciile clinicii.
Eu sunt sigura ca va fi totul perfect.
Bafta pentru maine!
Si voua fetelor sa aveti seara frumoasa
0
27-06-2017, ora 23:15
Paulami
Nu este medic/terapeut
Paulami
Fetelor ce stiti de bronzarea organica, am 3 saptamani de la operatie oare are cu ce sa imi afecteze?
0
28-06-2017, ora 00:27
Vviktoria
Nu este medic/terapeut
Vviktoria
Multumesc Claudia! Da, maine urmez :). Inca nu realizez, sunt optimista si relaxata. Am fost la cofetarie, la film, prin magazine, nu am avut timp sa ma gandesc la ce urmeaza. Maine la 1 voi intra in operatie si teoretic, ar dura cam 3 ore jumate. O sa va scriu imediat ce o sa pot.
Shoegal, mersi!
0
28-06-2017, ora 06:51
Shoegal
Nu este medic/terapeut
Shoegal
Viktoria asteptam.vesti!! Ma gandesc la tine si iti tin pumnii, o sa vezi ca va fi foarte bine si nici nu o sa iti dai seama cand adormi si te trezesti cu sani :)
0
28-06-2017, ora 06:55
Shoegal
Nu este medic/terapeut
Shoegal
Ayanaa, si eu folosesc Arnigel, mie mi s a spus sa dau de 5-6 ori pe zi cu el, si prima data m a dat chiar asistenta in dimineata externarii, deci probabil ca trebuie inceput imediat. Mie mi s a spus sa insist/apas pe zona dintre sani, acolo fiind limfa care trebuie drenata, pentru ca sanii sa se apropie.

Apropo, se vede poza de profil?
0
28-06-2017, ora 08:30
fram2
Nu este medic/terapeut
fram2
Paulami - din cate stiu, se poate face plaja, dar trebuie ferita zona cicatricilor.
0
28-06-2017, ora 09:13
AnaStefan
Nu este medic/terapeut
AnaStefan
Paulami, n-are cu ce sa afecteze bronzul organic, dar tot cu cicatricile acoperite. Din experienta proprie, mai bine folosesti o crema autobronzanta buna...bronzul organic se curata foarte urat si nu tine prea mult.
0
28-06-2017, ora 10:08
Ayanaaa
Nu este medic/terapeut
Ayanaaa
Fetelor help me, ma dor rau nu mai suport...nu pot face nimik... numai in pat stau
0
28-06-2017, ora 10:35
Shoegal
Nu este medic/terapeut
Shoegal
Ayanna esti la spital? Nu ai perfuzie? Eu am avut Tranadol...n as putea spune ca am simtit durere...poate presiune
0
28-06-2017, ora 11:00
valentyna-84
Nu este medic/terapeut
valentyna-84
buna dimi dragelor posesoare de gemene
Ayana, daca esti inca in clinica roaga asistentele sa iti puna in perfuzie un calmant, iar acasa doc iti va da cu siguranta calmante. calm si rabdare toate astea trec, folo crema recomandata de doc si pune gheata isi face treaba bine, stai in pat, relax total vor trece, cel mai imp e sa-ti tii moralul si sa nu disperi durerile in cateva zile dispar total, in fiecare zii te vei simtii tot mai bine, ai rabdare cu organismal tau totusi are doua operatii si au un rezultat minunat.
rabdare, calmante si relaxare lady, peste cateva zile durerile nu vor mai exista si in urma lor raman niste minunate "gemene"
recuperari usoare si decizii minunate.
0
28-06-2017, ora 11:05
valentyna-84
Nu este medic/terapeut
valentyna-84
am uitat sorry, eu am dat cu arnigel la fiecare 2-3 ore in tmp zilei, detestam senzatia pe care o aveam cand se usca dar era momentul in care puteam sa vad gemenele si uitam tot :):):) in rest masajul intre sani era obligatoriu si facea bine eu asa simteam
sau poate eram eu extra stricta pe rec doc si urmam rec lui ca la carte dar mi-a prins bine la 5 zile conduceam si la o sapt eram inapoi la birou, iar recuperarea a fost super ok
0
28-06-2017, ora 11:36
Muresan Claudia
Nu este medic/terapeut
Muresan Claudia
Ayanann
eu am combinat ketonal forte si arcoxia 90 mg
si cu omez pentru protectia stomacului
Dupa masa
Dar exact cum spun fetele daca esti inca internata cel mai bun remediu impotriva durerii il au asistentele
Sper sa treaca durerea cat mai repede, prima zi este putin mai grea dar ajuta daca te gandesti ca merita tot chinul si in maxim 4 zile esti ca noua
1
28-06-2017, ora 12:34
Paulami
Nu este medic/terapeut
Paulami
Multumesc pentru raspuns! Nu stiu sa folosesc crema bronzanta sincera sa fiu, de asta m-am gandit la bronzul organic...pentru ca solarul am inteles ca nu este recomandat de nici un fel.iar la soare eu am inteles ca nu am voie sa stau 6 luni mi-a zis doctora.nu stiu exact care sunt riscurile...doar cicatricea sa fie singurul risc ? Pentru ca o pot acoperi...
1
28-06-2017, ora 12:37
Paulami
Nu este medic/terapeut
Paulami
Vreau sa va mai spun ca eu am 3 saptamani de la operatie, ma simt fantastic, nu mai am dureri.sanii au inceput sa se lase si sa fie mai moi mai ales in partea de jos...inafara faptului ca mi se par f mici desi am 410 extra high profil...si ma gandesc serios ca intr un an dupa videcarea completa sa mai maresc...somnul pe spate in schimb este greu de suportat...dar asta e ne obisnuim
0
28-06-2017, ora 13:17
Ayanaaa
Nu este medic/terapeut
Ayanaaa
Sunt acasa deabea pot scrie, sunt ff ametita daca ma ridik, daca stau in pat nu ma dor.. dar daca ma ridik turbez de durere.oare cat va mai fi asa
1
28-06-2017, ora 13:34
Shoegal
Nu este medic/terapeut
Shoegal
Bea multe lichide si incearca sa mergi la toaleta, ameteala va trece dupa ce vei elimina anestezicul
0
28-06-2017, ora 14:21
valentyna-84
Nu este medic/terapeut
valentyna-84
Ayana fresh de portocale cu gref eu asta am baut pt greata dar eram in februarie aveau gust, nu stiu cat de ok mai sunt acum dar limonada cu menta, miere, inearca sa bei sa te si hidratezi bine si sa elimini si anestezic. durerea cand te ridici va trece si ea in timp, adica cand incet incet muschiu se relaxeaza si inciziile incep vindecarea, ai rabdare cu tine.
Pailami eu am facut plaja la 6 saptamani cu crema 50 pe incizii si sutien obligatoriu. doctoral meu mi-a sp ca am voie la plaja doar sa imi protejez inciziile, pt ca rist o vinderare "mai urata" si sa ramana o urma mai pronuntata, insa daca doctora ta ti-a interzis plaja total urmeaza-i sfatul... eu una eram super stricta sa fac "treaba" cf recomandarilor lui si mi-a prins bine
ps Ayana ceva vitamine daca crezi ca te ajuta intreaba medicul sau/si medicul de familie.
recuperari usoare si decizii frumoase
1
28-06-2017, ora 15:18
LoriLori
Nu este medic/terapeut
LoriLori
Paulami eu am facut plaja la 1 luna si 2 sapt. Topless :) dar cu cicatricile acoperite. Dar cum spune si Valentina-84, asculta.ti medicul!
2
28-06-2017, ora 16:06
Alysa20
Nu este medic/terapeut
Alysa20
Eu n as recomanda gref pt antibiotic, ii taie din acțiune, lămâie, ghimbir, portocala da. Recuperare ușoară fetelor si încercați sa va încurajați singurele, toate stările urate si durerile vor trece si o sa va bucurați de "gemene".Va pup :)
0
28-06-2017, ora 16:11
SophieDelacroix
Nu este medic/terapeut
SophieDelacroix
Ayanaaa, of! Se pare că tu faci parte din echipa "câștigătoare" care are dureri mari după operație :((( Ia-ti calmantele la timp. Încearcă să dormi cât poți de mult. Și bea multa apă. Nu te mai concentra pe durere. Gândește-te la altceva. Dacă nu poți dormi, uită-te la televizor. Fa ceva, orice care te poate ajuta să îți concentrezi atenția pe altceva în afară de sâni. Cu toate am trecut prin asta. Încă tu ești norocoasă că poți sta culcată în pat. Eu 2 săptămâni practic nu am reușit deloc să dorm, am stat NUMAI în fund. Non-stop. Pe fotoliu. Nu puteam să stau culcată, simțeam că mi se rup inciziile. A fost horror. Dar a trecut. Și la tine va trece. Cum spunea și Ramih și Electraa și restul fetelor: RABDARE. Ia fiecare zi pas cu pas. Și distrage-ti atenția de la furere. Dacă vei sta să analizezi fiecare înțepătura, timpul va trece mult mai greu și recuperarea va fi anevoioasă. Te pupic :*
4
28-06-2017, ora 16:54
Ramih
Nu este medic/terapeut
Ramih
Dragele mele, puterea autosugestiei face minuni, avem in dotare forte inimaginabile de autocontrol. Cel mai mare dușman al nostru suntem noi insine cand ne lăsam dominate de teama, durere, panica.
Faceti orice care sa va distragă atenția de la aceste trăiri negative. Este greu dar nu imposibil, iar cu fiecare zi de exercitiu prin autocontrol veți descoperi ca treceti prin cele mai grele încercări pe care viata vi le oferă si deveniți din ce in ce mai puternice.
Toate aceste neplăceri trec, iar rezultatul rămâne pentru mult timp de acum încolo. Iar acest rezultat contribuie la un selfesteem care va dărâma multe bariere pe care le-am pus singure pana acum.
Recuperare ușoară noilor operate si nu uitați, durerea este prezenta cu atât mai mult cu cât ne gândim la ea.
0
28-06-2017, ora 19:59
Vviktoria
Nu este medic/terapeut
Vviktoria
Gata, sunt buimaca, ma doare abdom
1
28-06-2017, ora 20:40
Ady1977
Nu este medic/terapeut
Ady1977
Buna seara!!
Electra, m-a rugat Diana sa te întreb daca sutienul tau, din poza l-ai cumparat din H&M. Eu așa am reținut si mâine vreau sa merg cu ea sa vedem ce își găsește.
Totodată, știți daca are voie sa poarte sutien cu sarma sau push up? Eu stiam, ca nu are voie. Mulțumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 252825292530 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •