Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 295329542955 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
16-12-2018, ora 10:01
DenisaIleana
Nu este medic/terapeut
DenisaIleana
La cât timp după operatie poti merge la piscina, sauna?
0
16-12-2018, ora 10:34
alexandra_lex_t
Nu este medic/terapeut
alexandra_lex_t
Denisa Ileana - dupa 3 luni minimum
0
16-12-2018, ora 10:39
Disguised Marionette
Nu este medic/terapeut
Disguised Marionette
Bine v-am regasit fetelor! Nu am mai scris in ultima perioada din lispa acuta de timp dar v-am tot citit cand si cand. :) Pe 4 ianuarie implinesc un an de la operatie. Totul este perfect asa cum ma asteptam de la inceput.
As avea o intrebare pt fetele care dupa operatie au ramas insarcinate. Sunt insarcinata in fix 6 saptamani.
La ce schimbari sa ma astept? Ce creme sa folosesc pt sani in toata perioada asta? Dar sustinere? In aproape un an am purtat sustinere doar pe perioada indicata de doc si apoi ocazional sutien, in functie de ce haine purtam. :)
1
16-12-2018, ora 11:38
Oanabe
Nu este medic/terapeut
Oanabe
Multumesc pentru raspunsuri fetelor. Chiar simt ca ma ajuta gelurile... parca ii mai detensioneaza. Azi e a 5.a zi si sunt mult mai bine...ziua 3 mi s a parut cea mai grea. Astept cu nerabdare sa dau banda jos...de la ea ma dor cel mai rau... dar mai am de asteptat pana sambata.
Mie mi a spus doctorul ca nu am restrictii sa zbor... l am intrebat pt ca la 15 zile de operatie o sa fiu nevoita sa plsc la timisoara cu avionul.
Am actualizat si poza... e facuta in ziua 4.
0
16-12-2018, ora 12:09
alexinna
Nu este medic/terapeut
alexinna
Ce bine arata sanii oanabe si iasmina1. Felicitari Disguised, sa fie intr-un ceas bun si sanatos. Eu am folosit creme speciale de la plafar antivergeturi in sarcina (dar fara implant).Sa nu excluzi fundul si coapsele, ca mine:)). Am scos si eu banda aceea de peste sani pusa de dr. Totir; parca respir altfel:))
1
16-12-2018, ora 15:36
Disguised Marionette
Nu este medic/terapeut
Disguised Marionette
Multumesc frumos Alexinna, sunt deja la a 3-a sarcina ;)))
Sunt curioasa fix de transformarile de dupa implant mamar. Primele doua au fost fara si a fost usor. Acum sunt curioasa cum si daca se modifica sanul, ce si daca trebuie sustinere, creme pt ei etc. :)
1
16-12-2018, ora 17:37
Lexy25
Nu este medic/terapeut
Lexy25
Disguised, foarte frumos rezultatul!!!
Sarcina ușoară și sa fie bebelinul sănătos și voios!
Din câte știu, susține sânii cât mai mult posibil, poarta bustiera sau sutien ca sa nu aibă tendința de lăsare.
O sa fie bine. Baftaaaa!
0
16-12-2018, ora 17:39
Lexy25
Nu este medic/terapeut
Lexy25
O sa încarcă și eu zilele acestea o poza cu noile mele bijuterii :D voiam sa mai aștept ca sa se așeze, dar mai bine pun progresiv, ca sa se observe și evoluția.
0
16-12-2018, ora 18:19
Hermes38
Nu este medic/terapeut
Hermes38
Fetelor la voi se vede o diferența daca probati un maieu cu breteluțe ?? Stau bretelele departe de la umăr pana la sân, sunt 2 cm care nu se sprijină pe piele, ma refer bretelele sau la proba unui costum de baie. Stiu ca e doar o luna, dar eu sunt fff slaba 49 kg. Dd obicei ar trebui sa am 52kg. La 163z sa fie din cauza ca am slăbit sau e proiecția implantului prea mare ?? Am 375 ultra high profile rotunde.. Dar parca dupa ce a coborât sânul stâng imi lasa acea lungime de la breteluțe de la sân pana la umăr care da senzația ca sânul nu e plin si pare mai jos. Nu stiu daca am reusit sa explic bine, dar dupa ce coboară amândoi cand o sa folosim un sutien, ii putem ridica un pic cu sutienul? Ma refer daca se face forma aceea de decolteu plin ca si la Alexandra in sutienul roz. Si inca o nelămurire, sper sa ma fac înțeleasă, bustiera de la Triumf aceea de pe net neagră, care se ia dupa operație, este una cu banda inclusă. In funcție dd măsurătorile ce le am sub sani, peste sani ???? Cum sa aleg mărimea ?? ce numar stiu eu sa comand daca habar nu am ce numar port acum. La 1 luna dupa operație. Va rog sa imi scrieți daca ati inteles ce vroiam sa va transmit.
0
16-12-2018, ora 18:29
Hermes38
Nu este medic/terapeut
Hermes38
Alexandra lex ai poze cu sanii fara sutien?? Oana sanii tai sunt super mi i-as dori la fel. Disquised Marionet ls fel complimente. Alexina chiar Dsca ai tsi sunt mici sunt frumoși. Al meu unul e sus unul parca prea jos. Sunt curioasa unde vor ramane. Cum reușiți sa puneți pozele ca eu nu reusesc ?
1
16-12-2018, ora 18:35
Hermes38
Nu este medic/terapeut
Hermes38
Anca, sanii mei nici acum dupa o luna nu prea sau înmuiat decat puțin..., , , RABDARICA"" nici eu nu mai am
0
16-12-2018, ora 19:30
Lia92
Nu este medic/terapeut
Lia92
Eu am sânii prea sus..am o luna și o săptămâna și tot sus sunt :( oare vor rămâne așa?
0
16-12-2018, ora 19:53
Amburicea
Nu este medic/terapeut
Amburicea
Florina si ai mei sunt sus... dureaza.
Eu am experimentat azi niste dureri :( junghiuri, ati patit dupa o luna asa?
0
16-12-2018, ora 20:10
Lia92
Nu este medic/terapeut
Lia92
Amburicea și eu mai am înțepături așa, câteodată și un disconfort
0
16-12-2018, ora 21:33
Anca 13
Nu este medic/terapeut
Anca 13
Fetelor eu in 24 dec am2 luni si tot sunt sus desi ma chinui zi noapte cu centura :(. Sper totusi sa coboare
1
16-12-2018, ora 22:01
Alexxandra88
Nu este medic/terapeut
Alexxandra88
Anca trebuie sa mai ai umpic de răbdare, fiecare organism este diferit dar depinde și cât de sus ii ai puși. La mine la prima operație nu au coborât nici intr un an, a trebuit sa ma reoperez... nu vreau sa te sperii dar oricum o sa ți dai seama exact cam pe la 6 luni, este încă devreme.
1
16-12-2018, ora 22:01
Lexy25
Nu este medic/terapeut
Lexy25
La mine stângul a mai coborât, arată din ce in ce mai bine, dreptul e încă umflat si mai urâțel. Am doar o săptămâna și 2 zile, încerc sa am răbdare, căci mai am de asteptaaaat :))
Simt și o mini gropiță așa la partea interioară a sânului drept..
Abia aștept sa merg miercuri la control sa văd ce spune doctorul
0
16-12-2018, ora 22:41
Hermes38
Nu este medic/terapeut
Hermes38
Junghiurile azi le-am avut si eu. Si chiar ma deranja banda. Lexi poște pt ca noi avem si lifting. Dreptul si la mine e mai ciudat si nu coboară asa repede
0
17-12-2018, ora 00:47
Lexy25
Nu este medic/terapeut
Lexy25
Hermes eu nu am lifting, însă ma confrunt cu aceeași problema..
Ma gândesc ca mușchiul la cel drept e mult mai dezvoltat decât la celălalt, având in vedere ca am folosit mâna dreapta mai mult. In cazul meu, ca sunt dreptace.
Sper sa își revină și el și sa se facă mai frumușel :)) nu de alta, dar sunt panicoasa tare de când cu operația asta. Vreau sa decurgă totul bine și sa scap de o grija.
1
17-12-2018, ora 09:22
Livia20
Nu este medic/terapeut
Livia20
Olla fetele! Eu astept sa intru in operatieee! Sper sa fie totul binee!! Va puup
0
17-12-2018, ora 10:41
alexinna
Nu este medic/terapeut
alexinna
Succes si curaj Livia20! La cine te operezi?:)
0
17-12-2018, ora 12:01
alexandra_lex_t
Nu este medic/terapeut
alexandra_lex_t
Hermes, incerc azi sa pun o poza fara sutien.
1
17-12-2018, ora 13:11
alexandra_lex_t
Nu este medic/terapeut
alexandra_lex_t
Am schimbat poza, nu stiu daca la voi apare o alta poza. Semnele care se vad sunt de la injectare, cele de la operatie aproape nu se mai vad.
1
17-12-2018, ora 17:32
Livia20
Nu este medic/terapeut
Livia20
Multumesc mult! M am operat la dr Chawi, super om si asistentele non stop vin si ma verifica. Durerea este suportabila, mi e putin frica acasa maine cand voi merge sa nu ma doara mai rau.. dar acum asta e, o sa treaca si asta si ma voi bucura de ele mult. Xx Am implant de 410 Arion iar peste bustiera am acea banda care ma strange rau. Va pup pe toatee xx
0
17-12-2018, ora 19:19
Amburicea
Nu este medic/terapeut
Amburicea
Super Livia, recuperare usoara si rapida!
0
17-12-2018, ora 20:32
Livia20
Nu este medic/terapeut
Livia20
Multumesc mult! Xxx I am vazut putin acum si mi se par mici... dar poate mi se pare.. in rest totul este foarte ok, ma simt bine, doar presiune pe piept. La doua ore mi se face un calmant.
0
17-12-2018, ora 22:56
Nicoleta nic
Nu este medic/terapeut
Nicoleta nic
Disq felicitari pt sarcina, te rog sa ne dai de veste cum se comporta sanii in timpul sarcinii.mai era o fara care a ramas insarcinata la un an parca, ynna daca nu ma insel, dar nu a mai intrat pe forum sa ne povesteasca:(eu stiu ca daca iei prea mult in greutate e posibil sa se lase, nu stiu sigur.iti tin pumnii sa nu se modifice, la unele fete nu s-au modificat.sarcina usoara!!pupici,
P.s sa ii sustii tot timpu!
0
17-12-2018, ora 23:26
Miruna Miru16
Nu este medic/terapeut
Miruna Miru16
Buna fetelor! Sunt noua aici. De 8 zile am facut implant mamar la dr Rachad Hassan, Mentor anatomic 425cc. Doream sa stiu daca ati intampinat probleme cu vanataile. Maine am programare la control. M-am invinetit putin in josul sanului la cativa mm de taieturi..stie cineva ceva? Multumesc :)
0
18-12-2018, ora 02:31
Bella2508
Nu este medic/terapeut
Bella2508
Buna fetelor, m-am operat cu implanturi mamare din data de 11 dec, am fix o saptamana, la doctorul Stan Vitalie clinica world estetica, am 1.65 si 54 Kg, implanturi 475 cc. Problema mea este urmatoarea, de ce ma strange bustierea si centura atat de tare ? Sunt inchise amandoua la maximul minimului, asa mi-a prinso inca din spital, noaptea am impresia ca nu pot respira, ma apasa pe coaste, iar spatele ma doare ingrozitor ! Sanii inca nu ii simt cand ii dau cu gel, inca sunt amortiti, sunt balonata, si merg exagerat de cocosata ! Ce sfaturi imi puteti da ? Imi este greu si cu dormitul foarte tareee! Rezultatul este foarte frumos, merita acest chin ! O sa postez poza !
1
18-12-2018, ora 06:59
Princess L
Nu este medic/terapeut
Princess L
Bella bustiera are rolul de fixa implantul si de a scădea presiunea de pe tăieturi. De aceea e atât de strânsă. In timp se va mai lăsa putin.Te vei obișnui cu ea și cu dormitul pe spate. Și eu m-am operat tot la dânsul acum 3 săptămâni și am 475cc. M-am obișnuit cu dormitul pe spate iar durerile s-au redus semnificativ, inca nu m-am obișnuit să stau dreapta...parcă tot tind sa merg cocoșată...Răbdare și recuperare usoara!
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 295329542955 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •