Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 314231433144 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
26-08-2019, ora 01:22
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
Eu am purtato noaptea pana pe la 5 luni. Nici n as fi putut sa dorm fara, era ft ciudat. Ziua am renuntat la ea pe la 2 luni, cand mi a dat dr voie.
0
26-08-2019, ora 08:46
Timea87
Nu este medic/terapeut
Timea87
Va multumesc fetelor pt răspunsuri. O sa o port si eu cat mi-o spus doctorul. După ce ati renuntat la bustiera ce sutien folositi ?
0
26-08-2019, ora 13:57
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
Mie mi a zis sa port fara push up dar cu sarma, sa aiba sustinere. Acum fiecare dr recomanda altceva.. cel mai bine e sa vb cu dr tau
1
26-08-2019, ora 13:58
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
Eu am fost rea si n am purtat sutiene mai deloc :))) dar eu am implanturi mici si nu cred sa se lase asa repede
0
26-08-2019, ora 14:35
Draculina
Nu este medic/terapeut
Draculina
Deniimcriss eu am avut probleme destul de mari cu zgrabuntele dinte sâni iar medicul mi-a recomandat fucidin crema și intr-o sapt au dispărut și când mai apar ma mai dau!
1
26-08-2019, ora 16:54
CaMy4
Nu este medic/terapeut
CaMy4
Va pup fetele, nu am mai intrat de mult ! Am primit zeci de mesaje din partea voastra, nu cred ca voi putea raspunde la fiecare in parte de aceea am sa scriu aici tot ceea ce va intereseaza
Am aproape 6 luni de la op, ma simt ok, sanul drept nu ma slabeste din dureri mai ales inainte de menstra, nu este nimic in neregula cu el, la eco a iesit ok, doar face pe nebunul :)

Cicatricea mea de la sanul stang, liftingul, este super ok, a inceput sa se albeasca nu s a latit este exact cum trebuie
Doctorul Totir este super ok, a reusit sa mi construiasca sani superbi pe careîi iubesc enorm, trebuiau totusi mai mari dar nu s a putut, atat a intrat :)
Ce ma deranjeaza : faptul ca se simte implantul sub san chiar la margine mai mult la sanul drept
La palpare se simt naturali, sunt mobili, îi pot apropia, se ridica frumos in sutienele cu un pic de pusch up,
Mi am cumparat un magazin intreg de sutiene :) si parca tot nu mi-am gasit sutienul perfect :)
Port cupa 75 DD, se fixeaza super pe sani ( se gaseste super greu masura )
Va pup !
1
26-08-2019, ora 19:21
Miky08
Nu este medic/terapeut
Miky08
Sirenita l-am luat din forever 21. Eu port bustiera noaptea si cateodata ziua prin casa in rest cand ies pe afara ori nu iau nimic ori port sutiene fara push up depinde ce stare am :))
0
26-08-2019, ora 20:48
Timea87
Nu este medic/terapeut
Timea87
Ma scuzati fetele da voi dupa cât timp ati renuntat la bustiera macar cand aveati relații intime? Nu de altceva da soțul nu vede ora. :))
0
27-08-2019, ora 01:54
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
Timea la 1 luna jumate. Oricum o sa fie chinuit pana pe la 1 2 luni :)))cel putin asa a fost in cazul meu
0
27-08-2019, ora 08:33
Timea87
Nu este medic/terapeut
Timea87
Mersi alexandracristina. Eu i-am spus că trebuie sa aiba răbdare 3 luni. :)))
0
29-08-2019, ora 10:30
Timea87
Nu este medic/terapeut
Timea87
Fetele as avea o intrebare. După părerea voastră as putea merge la mare dar sa stau sub umbrela ? Automat cu bustiera si maieu pe mine. Am aproape o luna de la operatie
0
29-08-2019, ora 11:10
MaryAly24
Nu este medic/terapeut
MaryAly24
Multumesc Ecaterinao
0
29-08-2019, ora 13:04
Ela29
Nu este medic/terapeut
Ela29
Bună fetelor! Pentru cele din București îmi puteți spune unde ați făcut ecografia mamara? As prefera în sectorul 2 sau 3..

Menționez ca urmează sa ma operez la domnul dr Totir.
0
29-08-2019, ora 15:00
alexandra_lex_t
Nu este medic/terapeut
alexandra_lex_t
In zona domenii sect 1- clinica Marinescu sau OptimSano sect 2- in zona piata Gemeni
0
29-08-2019, ora 15:40
Ela29
Nu este medic/terapeut
Ela29
Mulțumesc
0
29-08-2019, ora 16:31
Gde
Nu este medic/terapeut
Gde
Timea 87 sriu ca dr mi.a recomandat sa stau la racoare in perioada iunie pt ca nu eram vindecata și sa nu se infecteze...
0
29-08-2019, ora 17:20
alexandra_lex_t
Nu este medic/terapeut
alexandra_lex_t
Eu am fost la mare la 1 luna dupa operatie. Scapasem de bustiera. Am acoperit operatia cu platuri grosi, costum intreg etc
Medicul recomanda in fct de caz
0
29-08-2019, ora 19:58
Timea87
Nu este medic/terapeut
Timea87
Multumesc. Eu trebuie sa port bustiera 3 luni
0
30-08-2019, ora 02:06
MămicăDeDoi
Nu este medic/terapeut
MămicăDeDoi
Timea87 eu am fost la mare la o luna dupa operatie cu acordul medicului. Cu bustiera pe mine si costum de baie intreg. Mi-a zis ca pot intra si in mare, fara probleme. Tot 3 luni am indicatie sa o port. Am fost de doua ori pana acum, nu am avut nici cea mai mica problema. Sapt viitoare plecam iar.

Fetelor, intrebare: am 8 sapt de la operatie iar cicatricile mele sunt rosu inchis, grena. Dupa cat timp incep sa se albeasca? Am folosit doar strataderm pana acum. As schimba crema sincer, cred ca nu e ce trebuie.
0
30-08-2019, ora 08:59
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
Eu am 6 luni si tot rosii sunt. Poate pe la un an
0
30-08-2019, ora 09:07
iordacheisa
Nu este medic/terapeut
iordacheisa
Fetelor, voi de unde v-ati luat nipple covers? M-ar interesa unele simple, fara modele pe ele. Care sa mearga purtate pe sub bluze.
1
30-08-2019, ora 10:14
alexandra_lex_t
Nu este medic/terapeut
alexandra_lex_t
Nu are nicio importanta cu ce gel dam pe cicatrici. Este doar vorba de corpul nostru si cum se vindeca. La fumatoare sunt mai rosii. Eu la sani am inceput sa am cicatrici albe cam pe la 6 luni, in schimb la lipo...inca sunt rosii si am 9 luni. Bine, intre timp am mai imbatranit ))
2
30-08-2019, ora 11:43
MămicăDeDoi
Nu este medic/terapeut
MămicăDeDoi
Multumesc fetelor pt raspunsuri. Am omis detaliul asta, da, sunt fumatoare...deci, rabdare!
0
31-08-2019, ora 23:33
Cristinik86
Nu este medic/terapeut
Cristinik86
Bună fetelor, se întâmplă ca vreuna din voi sa fie operata la dr Ingrid și Andrei Carantino? Urmează sa ma operez la ei, la consultație au fost f ok, răbdători și implicați dar nu am văzut prea multe păreri sau poze cu implanturi puse de ei. Mi-a fost recomandat implant mentor 290 sau 330 anatomic. Am 169cm înălțime, 47kg și o cutie toracica mica, plec de la cea mai mica mărime la sutien, cupa A îmi este mare.
0
01-09-2019, ora 22:55
Elena2020
Nu este medic/terapeut
Elena2020
Buna seara !
Va scriu in speranța ca aici voi găsii răspunsurile la întrebările mele. Va văd foarte unite și mă bucur f tare.
După ani de căutări, m-am oprit la domnul Stan Vitalie.
Am căutat recenzii peste recenzii și 99% au fost pozitive. Astăzi in schimb am vorbit cu o tipa și și a spus ca e nemulțumita, ca are un sân mai sus și unu mai jos.
Cine s a mai operat la dansul ?
Cum a decurs programarea pentru operație ? Eu am vorbit cu dansul pe whats Up, i am trimis poze, mi a trimis lista cu analizele care trebuie sa le fac, urmând sa le repet încă o data la clinica in ziua operației.
Mi s a părut totul f simplu..
la voi cum a fost ? Eu sunt plecată afara, mie îmi prinde bine aceasta metoda, dar parca mi se pare f simpla.
Cum sunteți după operație ? Se prezintă bine ?
Condițiile cum sunt ? Doctorul a venit după operație la voi sa vadă cum sunteți ? Asistentele ?
Când ați achitat ? Înainte de operație sau după ?
V a dat calmante de acolo ? Cum ați trecut peste prima săptămâna, care cred ca e cam “ critica “?
Mulțumesc mult pentru eventualele răspunsurile. As ruga sa mi răspundă și fetele care s au operat in alta parte. As vrea sa mi fac mai multe ideei
O seara frumoasa
0
01-09-2019, ora 23:16
Misha Mihaela
Nu este medic/terapeut
Misha Mihaela
Buna!
Și eu am programata operația in luna Noiembrie la dr Vitalie, eu am fost la control, mi-a plăcut cum a decurs întâlnirea.
Dar, acum, sunt indecisa, nu mai am elanul acela de a face operația pt ca am citit care pot fi riscurile acestei operații, vorbesc peste ani, , , As fi vrut sa fie pe viața aceste silicoane, dar se pare ca dupa un anumit timp trebuie schimbate.
0
02-09-2019, ora 02:03
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
Eu m am operat in aceeasi clinica unde opereaza vitalie, doar ca la alt dr. Un san mai sus si unul mai jos am avut si eu cateva luni dupa operatie, dureaza pana se aseaza sanii, am avut rabdare si acum arata perfect.
La mine dr a venit a doua zi, de dimineata, cand m a externat. Asistentele vin din 30 in 30 de min la tine si ai si un buton pe care apesi daca ai nevoie de vreo asistenta. Fetele sunt ft dragute si atente. Clinica arata super. Am achitat in ziua operatiei, inainte. Calmante iti pun ei perfuzii si pt acasa iti da reteta cu pastile.
Prima saptamana a fost grea la mine. In clinica, cat am stat pe perfuzii am fost super bine, acasa a fost mai rau. Dar sunt si fete care n au avut dureri. In principiu trebuie sa ai pe cineva sa te ajute sa te ridici din pat, o sa vezi la clinica cand te vor ridica asistentele cum.
0
03-09-2019, ora 21:31
CriStinadima
Nu este medic/terapeut
CriStinadima
Buna fetelor! In Aprilie mi am făcut un lifting plus silicon...acum din ce văd sânul drept se lasă tot mai mult plus un sfârc mai mare unul mai mic... este normal?
0
04-09-2019, ora 00:00
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
vb cu doctorul tau, vezi ce spune
0
04-09-2019, ora 10:12
Denisa1
Nu este medic/terapeut
Denisa1
Buna fetelor! Urmează sa se opereze cineva la clinica zetta până în data de 15 octombrie? Si nu poate merge, se reprogrameaza sau renunță? Mi s-a spus ca voi contactată in cazul in care cineva se reprogrameaza, operatia fiind stabilită pe 15 octombrie.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 314231433144 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •