Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 314931503151 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
18-10-2019, ora 15:45
Daisey1
Nu este medic/terapeut
Daisey1
Bună fetelor vin si eu cu o întrebare a rămas cineva insarcinata dupa implantul mamar sunt însărcinată in 12 saptamani aș vrea să stiu cum se manifestă sânii pe parcursul sarcinii
2
18-10-2019, ora 20:26
Princess L
Nu este medic/terapeut
Princess L
Eu am rămas însărcinată la 6 luni dupa implant si deocamdata sânii sunt ok doar ca a mai crescut glanda mea. Poate si pt ca am luat câteva kg. Poziția implamtului nu s-a modificat în sensul de a se lasa doar ca fiind glanda mea mai mare sunt mai mari si mai moi. Acum am 22 săpt de sarcina... vedem cum mai evoluează.
0
20-10-2019, ora 12:08
irinaaniri
Nu este medic/terapeut
irinaaniri
Fetelor ce creme ati folosit pentru cicatrici dupa operatie?
0
20-10-2019, ora 18:56
LadyD
Nu este medic/terapeut
LadyD
Și-a pus cineva la Dl. Dr. Lucian Popa din Iași?:)
0
20-10-2019, ora 19:11
Ami_Anca
Nu este medic/terapeut
Ami_Anca
Irinaaniri eu folosesc vitamina e, tot pe forum a recomandat cineva si stratamed, alternez
0
21-10-2019, ora 11:29
Alexandra.5
Nu este medic/terapeut
Alexandra.5
Buna fetele din Cluj, sau cele care au fost operate la Artis 3, imi puteti recomanda un hotel in zona ? Multumesc
0
21-10-2019, ora 12:15
Hunny28
Nu este medic/terapeut
Hunny28
Mâine merg eu la control și mă uit și îți scriu! Totuși cred că pe calea Turzii e ramada.
1
22-10-2019, ora 11:26
Hunny28
Nu este medic/terapeut
Hunny28
Alexandra 5 hoteluri in zona : meridian, confort și ramada.astea ar fi cele mai apropiate ce le-am văzut eu pe calea Turzii
0
22-10-2019, ora 18:02
Ems
Nu este medic/terapeut
Ems
Buna fetelor!
Sunt programată in 16 decembrie in Arad la dl.dr. Șiclovan.
Am 1.65 si 57 kg, lățimea sanului 12 cm, înălțimea sanului 12 cm, am 79 cm sub san, 85 cm peste san, port cupa A plină sau B cu pushup. Am alaptat 2 copii, nu am volum la ei si sunt usor lăsați.
Recomandarea medicului a fost Mentor anatomic high profile 330 cc sau 380 cc, am ales 380 cc.
Sper sa nu fie prea mari...Am văzut că majoritatea dintre voi, atât aici, cat si pe forum, i-ar fi vrut mai mari, asa ca am ales mărimea mai mare.
Acum încep să am dubii...oare nu o sa fie prea mari? Nu vreau 2 pepeni lipiți de torace...
Voi ce părere aveți? E mult?
0
24-10-2019, ora 22:59
alexinna
Nu este medic/terapeut
alexinna
Stai linistita, eu am 1.60, 48 kg si am implant de 345 high profile si ar fi fost bine si mai mari, doar ca acesta a fost maximul care a intrat.
0
26-10-2019, ora 17:03
Veverita13
Nu este medic/terapeut
Veverita13
Buna dragele mele!!revin pe forum dupa 7 ani.doresc sa imi schimb implanturile, mi-au ramas mici :) In prezent am 290, alergan parca se numeau, operata de dr.Dobos.Am 1.63 inaltime, 75 cm sub sani, 49 kg.Sugestii de dr sau alte fete de inaltimea si greutatea mea ca sa imi fac o idee? Stiu sigur ca ii vreau mai mari, ma infrormez si apoi aleg doctorul.
0
26-10-2019, ora 18:37
Ami_Anca
Nu este medic/terapeut
Ami_Anca
Veverita arata foarte bine sanii tai la 7 ani , eu zic sa mergi tot la Dobos daca ai fost multumita de prima operatie
0
26-10-2019, ora 18:56
Veverita13
Nu este medic/terapeut
Veverita13
Ma gandesc sa merg si la el, sa vad ce zice, daca se poate mai mult.Atunci nu am comentat la marime, el a ales, veneam dupa 2 alaptari, aveam 2 sosetele mici flausate :) Inca din prima zi dupa operatie i-am simtit mici, comparativ cu sanii mei din perioada de alaptare.
0
26-10-2019, ora 19:31
Ami_Anca
Nu este medic/terapeut
Ami_Anca
Te inteleg si eu am pus 300 B-Lite , regret dar ma multumesc fata de ce aveam inainte, dar medicul meu mi-a zis ca atunci cand ma hotărăsc sa le schimb pot pune mult mai mari pt ca deja buzunarul este format si in multe cazuri la prima interventie nu se pot pune direct marimi mari
1
28-10-2019, ora 16:48
irinaaniri
Nu este medic/terapeut
irinaaniri
Veverita13 si eu am 1, 62 si 49 kg, m-am operat la Stan Vitalie, am 5 saptamani de la operatie, el mi-a recomandat 425 sau 440 si am ales 425 si sunt foarte multumita, avand in vedere ca am plecat de la aproape nimic.
0
28-10-2019, ora 21:16
Foxxy23
Nu este medic/terapeut
Foxxy23
Bună Fetelor !! Vreau si eu parerea voastră in legătură cu doctorul Chawi Youssef. Cum operează, prețuri... Imi caut curajul de 2 ani sa imi fac o programare :))
0
28-10-2019, ora 22:09
Ela29
Nu este medic/terapeut
Ela29
Foxy 2 ani mi a luat și mie sa mi fac curaj.. Acum am 6 săptămâni de la implant și a fost atât de ușor în comparație cu ce ma așteptam eu ca as face o și mâine iar dacă știam îmi puneam de mult! Fa ți curaj și mergi la programare
0
29-10-2019, ora 12:23
Foxxy23
Nu este medic/terapeut
Foxxy23
Pai pana la urma tot ma voi programa ca imi doresc mult. Doar ca as fi vrut sa vad cateva pareri despre dr.Chawi. Asa pe internet am vazut ca face operati foarte frumoasee
0
29-10-2019, ora 13:38
GeorgianaDaniela
Nu este medic/terapeut
GeorgianaDaniela
Buna, mi am făcut intervenția cu implant mamar la Clinica Prestige in Februarie anul acesta, m a costat 3500 euro, recuperarea a fost ușoară, la 2 zile mi am reluat activitatea la birou ! Cicatricile ai rămas foarte mici abia se văd !
1
29-10-2019, ora 18:17
Hunny28
Nu este medic/terapeut
Hunny28
Salutare tuturor! Am revenit cu noua poza de profil după 14 zile de la operatie.Sunt mai mult decât mulțumită și regret că nu m+am operat anul trecut.Despre dl Ivan doar de bine. Nu am avut dureri deloc, doar presiune la nivelul sânilor.Am luat calmantele cam 3 zile in rest doar antibiotice și ceva pt stomac.Astept sa mai treacă inflamatia dar el doctor a zis că arată foarte bine și că vor fi perfecți pe când mai trece inflamatia.
0
29-10-2019, ora 23:17
CaMy4
Nu este medic/terapeut
CaMy4
Buna fetele! Am si eu o mica problema ! Am trei saptamani de la retus si mi a iesit un fir de la op prin piele. Trag de el dar nu iese, ma doare ! Ce sa fac ? Sa sun medicul sau sa astept poate se resoarbe ?
0
03-11-2019, ora 13:58
Minunat
Nu este medic/terapeut
Minunat
Buna ziua! Dat fiind ca aici am aflat despre cel mai bun dr.Ivan Ovidiu, consider ca ar fi frumos sa va impartasesc experienta mea. Am ajuns vineri in clinica, pe la 8:30, bausem o cafea, mancasem un mic dejun asa cum mi se spusese ca e ok. Am fost preluata de o asistenta si mi-au fost recoltate analizele, apoi am facut eco mamara la un alt cabinet unde am platit 300 ron.daca ajungeam miercurea, o faceam gratuit la clinica. Apoi am fost chemata la 12:00 pt internare, deja fusesem anuntata ca operatiile incep la 14:00 dar nu se stie ordinea. Dupa internare am fost rugata sa fac un dus, am primit totul de pe mine de la clinica, apoi am asteptat in salon pana am fost chemata sa ma deseneze, dl dr a hotarat sa imi puna intr-un san 380full si 400demi de la Motiva. Am intrat a doua in operatie, zambind, dl dr anestezist a fost ff dragut, asistentele la fel, m-am trezi la terapie cu o presiune pe piept unde am vorbit la tel cu rudele. Dupa doua ore am fosf mutata in salon, asistentele veneau din 15 in 15min, aveai buton de panica, le chemai oricand, din pacate am stat noaptea cam incordata si am facut o contractura musculara dar dimineata dl dr la vizita m-a facut ca noua. A doua zi a fost mai grea pt mine, am avut de parcurs un drum de 6 ore pana acasa, nu mi-a fost prea usor, nici nu dormisem noaptea pt ca sforaia colega de salon, asta a fost singurul minus din toata experienta asta, am avut 2 colege de camera... in rest totul ireprosabil. Dl dr la externare a zis ca il pot suna oricand 7zile din 7, mi-au fost date garantiile de la implant, tratamentul(inclusiv morfina in caz de nevoie dar nu a fost cazul), instructiunile si a ramas ca ne vedem dupa 7zile. Asa cum ma asteptam dl dr si clinica dansului au fost exact cum ma asteptam. Recomand din inima si abia astept sa vad rezultatul final.
0
04-11-2019, ora 00:09
Arina222
Nu este medic/terapeut
Arina222
Bună fetelor.
Sunt operata din iunie anul trecut, dar de când m-am operat tot am sperat ca o să-mi treacă aceasta senzație... Din păcate nu a fost așa.
La sânul stâng, jumătate din el, pe partea dreapta a sânului stâng ca să fiu mai precisă, îl simt amorțit.. Adică atunci când ma ating se simte ca și cum cineva mi-a făcut o anestezie și nu s-a mai dezmorțit acel loc, ca o usturime, durere, ca și cum nu ar fi sânul meu. Ca atunci când te duci la dentist și zona din gura nu ți-o simți timp de câteva ore pt ca amorțita, ei bine la mine este de 1 an jumate așa...
Nu știu ce sa mai fac. Încă nu am vorbit cu medicul meu. Ce e drept am fost la el la 1 an de zile și a zis ca e normal, ca încă se reface, a palpat ambii sâni și a zis ca e ok... Si că în mod normal corpului ii trebuie 2 3 ani sa se refacă, mai ales nervii sa se refaca... Eu i-am zis ca poate a atins un nerv acolo când m-a operat și de asta am aceasta senzație, el zicea ca dacă atingea vreun nerv, nu mai simțeam chiar nimic. Ei bine eu când apuc pielea ca să zic asa cu 2 degete de sân, se simte ft dureros, o usturime, sincer nici nu știu cum sa o descriu, poate cine a pățit asa ceva ma va înțelege.. Eu am mai auzit fete care și-au pus silicoane și nu au avut nicio problema și s-au refăcut complet...
Și când ma aplec sa iau ceva partea aia o simt groaznic. Sport nici dacă as vrea sa fac nu pot, nici în ziua de azi eu nu pot sa alerg ca este o senzație insuportabila.
Sa mai menționez faptul ca atunci când soțul ma atinge e un sentiment urat de tot, și mereu ii spun sa nu ma mai atingă în locul acela... E frustrant, ce pot sa zic...
Ați mai pățit așa ceva? Cele care v-ați operat acum 1 an sau 2, puteți sa ma ajutați cu vreun sfat?
Va mulțumesc mult fetelor. O seara bună!
1
04-11-2019, ora 17:04
geo_ele
Nu este medic/terapeut
geo_ele
Bună! Scriu aici pentru ca sunt nouă printre voi, am studiat destul de mult forumurile si as dori sa țin legatura sau sa vorbesc cu pacinte ale dlui dr. Amit Beedasy întrucât pe 12.12.2019 am programare pt operatie de lifting cu implant. Nu știu decat ca implantul va fi rotund..volum si alte detalii o sa aștept parerea dr. Deci.. am toate emoțiile din lume si toate intrebarile in minte. O să merg zilele următoare la prima consultație..ma interesa de la voi cum decurg lucrurile inainte si post operator. Trebuie să pregătesc o listă de intebari pe care să o discut cu dl. Dr. Voi ce sfaturi imi dati..ce tebuie sa urmăresc și ce trebuie să știu exact inainte de operație si de prima consultație ! In prezent am 57 kg, 161 inaltime si cupa 75 C..Sper sa iasa totul pe masura a cât de mult îmi doresc!!
1
04-11-2019, ora 17:25
CaMy4
Nu este medic/terapeut
CaMy4
Arina 222 eu am avut o senzatie asemanatoare la sanul drept. Concluzia medicului : implantul trage de muschi ( (intinde muschiul cumva ) Am facut un retus la acest san din cu totul alt motiv si mi a disparut senzatia. Concluzia : implantul nu mai trage de muschi. Asa am impuscat doi iepuri fara nici macar sa mi dau seama.
Sa nu o iei de buna ce ti spun eu! Este doar experienta mea !
1
05-11-2019, ora 11:21
Lia92
Nu este medic/terapeut
Lia92
Ariana222 și eu am cam aceeași senzație..la sânul stâng am o zona amorțită..asta nu ma deranjează neaparat dar cam de 3 sapt a început sa simt o senzație se usturime in zona mușchiului și disconfort..parca nu l mai suport..medicul mi a zis ca se refac țesuturile și mi a dat sa iau tratament..vreau sa zic ca aproape in fiecare zi simt un disconfort
0
05-11-2019, ora 17:53
Amady
Nu este medic/terapeut
Amady
Alexandra te-ai operat?Era implantul spart?Eu am programare pe 07.11!!!
Doamne ajuta sa fii bine!
0
05-11-2019, ora 20:20
iustina_bujor
Nu este medic/terapeut
iustina_bujor
Alexandra.5 incearca la Vila Siago, e ffff aproape si arata bine si camerele :)
1
06-11-2019, ora 02:27
Be Happy
Nu este medic/terapeut
Be Happy
Geo_ele, ti-am raspuns si la PM. Daca vrei, poti sa imi pui orice intrebare si aici. Raspund cu drag.
0
07-11-2019, ora 12:35
Veverita13
Nu este medic/terapeut
Veverita13
Cat mai costa un implant la dr Stan Constantin?eu trebuie sa le schimb, mi-au ramas mici :) peste 2sapt am programare pt consultatie.nu stiu daca ma voi opera la el, voi mai cere si a doua parere.
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 314931503151 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Chirurgie estetica
  • Beneficiile chirurgiei estetice
  • Riscurile chirurgiei estetice
  • Tehnici utilizate in chirurgia estetica
  • Chirurgia estetica minim invaziva
  • Chirurgie plastica
  • Chirurgia plastică - PRO și CONTRA
  •