Implanturi rotunde sau anatomice

24-04-2021
Bubumea
Nu este medic/terapeut
Bubumea
Buna ziua as avea si eu nevoie de ajutor in sfaturi. M.am hotarat si eu sa.mi pun implanturi mamare, deoarece am sanul foarte mic. Am 43 ani, 1.73 si 62 kg. Am inceput sa citesc pentru a ma informa, sa ma uit la poze cu fete care au deja puse implanturi pentru a stii ce.mi place si ce.mi doresc. Si ajunsesem la concluzia ca.mi plac sanurile cu implanturi mamare rotunde. Am trecut la pasul urmator, am cautat clinici si doctori. Dupa ce m.am decis, ieri am si fost la consultatie, dupa ce m.am programat. Dar acolo totul s.a schimbat total. Dupa ce d.l doctor m.a cunoscut...ani, inaltime, kg, masuratori mi.a zis...va recomand ptr forma sanilor d.voastra care are forma mai mult ovala...adica sant lunga in parti, dar mica in latime...si dupa conformatie, implanturi anatomice. Va dati seama, ca eu care visam cum arat cu implanturi rotunde, parca mi.a dat lumea peste cap. Eu neavand experienta normal i.am spus ca vreau ce decide dansul si stie ca as arata bine. Atunci mi.a explicat ca decide ptr un implant anatomic de 320 cc. Mi.a spus ca acum invelisul unui implant anatomic il ajuta sa nu se mai intoarca, ca sanul ptr inaltimea mea ar arata mult mai natural si frumos. I.am cerut sa.mi arate faptic cum arata un astfel de san de 320 cc, dar dansul mi.a ararat cam cati cm ar fi sanul meu mai mare, iar eu am plecat indoita. Am platit avansul, iar interventia o am pe 12 mai. Va rog, cine ma poate ajuta cu sfaturi si poze, va implor, aratati.mi poze cu doamne/domnisiare care au implanturi anatomice de 320 cc. Mi.e frica...sunt mari, sunt mici, habar n.am cum arata. Dc anatomice? Mi.e frica de riscurile acelea de a se intoarce ele fiind ca o lacrima si nu rotunde. Mi.a spus ca.mi poate pune si rotunde, daca eu doresc, dar din experienta si dimensiunile mele, el imi recomanda anatomice. Pai va dati seama, nu l.am.contrazis, nu pot, trb sa am incredere ca stie cum mi.ar iesii un san frumos. Dar nu sunt impacata, nu stiu cum arata un astfel de san de 320 cc, plus am si uitat sa.i spun ca vreau distanta dintre sani sa fie mica, sa arare frumos intru.un decolteu. Orice sfat, imagine, explicatie m.ar ajuta enorm sa pot fi linistita de decizia dansului, ca eu sa merg impacata la interventie. Va multumesc mult tuturor! Si Sarbatori Pascale cu sanatate si sani frumosi!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •