implanturile mamare - recomandari

09-11-2012
cora12
Nu este medic/terapeut
cora12
Nu stiu ce sa fac.. ma tot gandesc sa imi pun silicoane dar nu ma pot hotari in privinta doctorului. Eu am sanii foooarte mici, aproape inexistenti si am zis ca e momentul sa fac o schimbare. Voi stiti pe cineva care si-a facut o astfel de operatie...? Ajutati-ma si pe mine cu niste informatii ca sunt tare nehotarata
7 comentarii
0
17-11-2012, ora 10:59
paula willmann
Nu este medic/terapeut
paula willmann
buna Cora. eu mi-am pus implanturi la Fix Clinique, la doctorita Marincea si sant f multumita. sfatul meu e sa-ti pui implanturi rotunde sa nu se deplaseze ca cele anatomice, eu am patit asta si a trebuit sa le schimb. Si atentie la marime sa nu--ti para rau ca nu le-ai facut mai mari dupa. Eu am de 360 si sant foarte ok. Sant dureri dupa dar merita orice. Eu asa cred. Si atentie la aspirina, sa nu iei inainte ca eu am avut probleme din cauza asta. Iti doresc succes si daca mai ai intrebari iti raspund cu placere.
0
25-12-2012, ora 18:28
micky28
Nu este medic/terapeut
micky28
Buna,

Eu m-am operat la dr. Isac Ina. 2.400 euro toate cheltuielile, operatie perfecta, refacere rapida, doctora foarte buna, de un profesionalism cum eu nu am mai intalnit. Sunt foarte fericita cu felul in care a iesit operatia, am implant submuscular mentor rotunde 275 cc (eu am dorit mai mici, sunt si micuta si mai slabuta), incizia este foarte mica, arata foarte foarte bine la mai putinde 2 saptamani de la operatie. Dureri sunt destul de mari primele zile insa e mai bine pe zi ce trece. La impantul subglandular am inteles ca sunt durerile mai mici. M-am operat la clinica de arsi de pe grivitei. conditiile sunt ok acolo, o asistenta nu foarte amabila, dar cred ca asa este peste tot.

O recomand pe doamna dc. Isac, este o persoana deosebita.
0
10-01-2013, ora 20:17
oana_Bc
Nu este medic/terapeut
oana_Bc
Buna ma pregatesc si io de o interventie la sani..pareri despre iulian ghimis din Bacau?

Multumesc anticipat
0
02-02-2013, ora 18:37
annamaria28
Nu este medic/terapeut
annamaria28
buna oana si eu m-am interesat un pic de dr iulian ghimis pt ca preturile sunt f interesante. Tu te-ai operat? cum a decurs totul? esti multumita de rezultat?
0
03-02-2013, ora 12:20
oana_Bc
Nu este medic/terapeut
oana_Bc
nup, inca nu mai in toamna pt ca abia am terminat cu alaptatu.si treb sa mai astept o perioada...io am 2 cunostinte care s-au operat la el si totu a fost super ok...acum sa vedem.fiecare cu norocu lui :P
0
04-07-2017, ora 04:56
TMF
Nu este medic/terapeut
TMF
Buna ziua, as dori pareri despre Dr Iulian Ghimis, , as vrea sa fac o micsorare de sani si o lipoabdominoplastie la el,
Multumesc anticipat
0
30-10-2017, ora 13:52
Tina14
Nu este medic/terapeut
Tina14
Doresc sa imi fac implant mamar, as dori sa aud opinii despre Domnul Andrei Lazar la Iasi !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •