se mai poate face infarct, chiar daca se ia tratament și se tine dieta?

05-08-2018
sinc
Nu este medic/terapeut
sinc
După un infarct, cu coronarografie și implantare de stent, se mai poate face altul, chiar daca se ia tratament și se tine dieta?
8 comentarii
1
15-08-2018, ora 11:28
kuli
Nu este medic/terapeut
kuli
Buna ziua.

Tatal meu a facut infarct acum 10 ani si are 3 stenturi. Isi ia tratamentele, merge in control, face miscare se plimba, fara efort si se simte foarte bine. Are 81 de ani.
0
31-03-2019, ora 14:57
claudia m
Nu este medic/terapeut
claudia m
Buna kuli..te rog mult zi-mi daca tatăl tău are si diabet?
0
31-03-2019, ora 14:58
claudia m
Nu este medic/terapeut
claudia m
Soțul meu are 46 de ani a facut infarct acum 10 luni are 3 stenturi este diabetic plus ca rinichii sunt la f aproape de dializa...spunemi si mie cum se păstrează tatăl tău.. Multumesc mult
0
31-03-2019, ora 15:22
kuli
Nu este medic/terapeut
kuli
Nu are diabet. Multa sanatate sotului tau!
0
31-03-2019, ora 15:25
kuli
Nu este medic/terapeut
kuli
Tata elimina stresul. Este vesel tot timpul, glumeste, se plimba in gradina, face lucruri marunte fara efort, nu sta intr-un loc.
0
31-03-2019, ora 18:02
claudia m
Nu este medic/terapeut
claudia m
Multumesc mult din suflet..ce tratament ia in pr3zent?
0
31-03-2019, ora 19:39
kuli
Nu este medic/terapeut
kuli
Sa fiu sincer nu stiu numele medicamentelor, nu le retin, ce te, va mai pot sfatui e sa mergeti la biserica si rugati- va. Pe mine m- a ajutat enorm de mult rugaciunea. Eu anul trecut in iunie am facut o embolie pulmonara severa. Ma rugam zi si noapte, am stat in spital aproape o luna. Pot sa zic Dumnezeu a fost cu mine.
0
01-04-2019, ora 00:30
claudia m
Nu este medic/terapeut
claudia m
Va doresc sincer din suflet sanatate multa..
Adaugă un comentariu / răspuns

25-04-2019, ora 13:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
JAMIESON Diuretic din Plante
Spune NU retentiei de apa!
Retentia de apa sau edemul apare atunci cand lichidul in exces ramane in tesuturi. Diureticul din Plante de la Jamieson, compania nr.1 pe piata suplimentelor alimentare din Canada vine in ajutorul tau. Detalii aici
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.