Infarct 22 ani

30-04-2013
Aleexandru
Nu este medic/terapeut
Aleexandru
Buna ziua numele meu este Alexandru 23 de ani in urma cu 10 luni am suferit un infarct am ajuns de urgenta la spita in cipru limassol doctorii nu isi dadeau seama ce am presupun din cauza varstei. intr-un final si-au dat seama si mi-au facut un cateter din care a reiesit ca vasele imi sun infundate in proportie de 85 % si mi-au facut o angioplastie cu stent Biomatrix 3.0 x 18mm la 12 atms (nu stiu daca este farmacologic sau normal etc poate imi spuneti voi )

Tratament: :
-plavix 75
-aspenter 75
-simvacard 50
-famotidina 40
-betalok zok 50
-enalapril 5

ideea e ca inca ma simt rau am dureri in piept obosesc foarte repede tulburari de somn si multe altele.ultima investigatie am facut-o acum o luna (Analie complete ECG cu interpretare Ecocardiografie dopler.. holter 24
ore etc...) multi doctori m-au speriat cu adevrat mi-au spus ca peste cativa ani o sa am nevoie de by-pass ? si mai grav am auzit ca dupa un infarct nu prea traiesti mai mult de 10 12 ani ? bun sunt foarte confuz multe lucruri poate le-am scris gresit scz nu sunt doctor D: oricum mi-ar prinde bine niste raspunsuri va multumesc !!!
2 comentarii
0
01-05-2013, ora 15:16
Aleexandru
Nu este medic/terapeut
Aleexandru
da chiar nu exista nici o persoana care sa ma ajute putin ???? parca erau si niste doctori candva pe aici
0
15-01-2019, ora 20:53
Danuba
Nu este medic/terapeut
Danuba
Sper ca te simti mai bine. Si sotul meu are un stent. Nu este adevarat cu 10 ani, depinde de la om la om. Sanatste
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Temperatura scăzută poate fi un factor major pentru declanșarea infarctului
  • Cristalele de colesterol, un indicator al iminenței infactului miocardic
  • Depresia la pacienții cu infarct miocardic și accident vascular cerebral
  • Screeningul pentru hipercolesterolemia familială ar putea ajuta la prevenirea infarctului miocardic
  • Vitamina E ar putea reduce pagubele cardiace cauzate de un atac de cord
  • Recuperarea în urma infarctului miocardic
  • O altă cauză a infarctului miocardic
  •