Infectie care nu trece cu antibiotice plus complicatii

01-03-2015
bsilviu2214
Nu este medic/terapeut
bsilviu2214
Am fost diagnosticat cu gripa si infectie in gat. Am luat augmentin prescris de medicul de familie la inceputul perioadei de gripe si meloxicam care nu m-au ajutat cu simptomele, din contra mi-a atacat stomacul. Am oprit augmentinul dupa 5 cand am vazut ca-mi face rau. La inceputul perioadei de gripa am facut si o fisura anala pentru care iau proktis m. Dupa 8 zile cand am vazut ca nu-mi scade temperatura am fost iar la medicul de familie care m-a trimis la victor babes la boli infectioase. Acolo mi-a facut o radiografie la plamani care a fost ok si niste teste de sange care aratau ca am si o infectie bacteriana. Mi-a prescris klacid (claritromicina 500mg) pentru inca 6 zile. Acum sunt in ziua a 5 de claritromicina si temperatura tot nu scade (39 grade) daca nu iau algocalmin sau paracetamol. Stomacul ma supara din ce in ce mai rau si am si hemoroizi care sunt foarte durerosi si ma fac incapabil sa stau pe scaun.
1 comentarii
0
09-03-2015, ora 10:55
Terapeut Carmen Meresz
Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice, TIMISOARA
Terapeut Carmen Meresz
Buna ziua,
Gripa si infectiile le-ati facut datorita unui sistem imunitar deficitar.
Dupa un astfel de sistem imunitar ati mai continuat cu antibiotice, paracetamol si algocalmin care contribuie la scaderea sistemului imunitar si la toxicitatea ficatului.
In momemuntul de fata organismul este slabit si acid(dezechilibrarea ph-ul acid-bazic)si nu are cum sa lupte cu acea infectie.
Aveti nevoie de alcalinizarea si detoxifierea organismului pentru a creea un mediu favorabil organelor interne si de o alimentatie echilibrata pentru a recupera carentele nutritive si a rezolva problema hemoroizilor.
Inlaturati cauza si vor disparea efectele!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hormonii feminini ar putea proteja femeile de efectele gripei
  • Siguranța medicamentelor pentru gripă în sarcină
  • Eficiența vaccinului antigripal poate fi dată de gene
  • Bebelușii cu un frate sau o soră mai mare au un risc crescut de gripă
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  • Gripa ar putea afecta sănătatea creierului
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •