infectie in gat

21-11-2013
nebunel
Nu este medic/terapeut
nebunel
sa aveti o zi buna ma numesc florin am 35 de ani si as dori sa gasesc o rezolvare la problema mea.sunt sofer de 15 ani si tot atati ani am de cind fumez.la inceput sa manifestat cu dureri insemnificative de urechi neluindule in seama crezind ca e de la curent in timp durerile sau manifestat un pic mai violent incluzind si dureri de masele dar de vereun an inafara de dureri care sunt foarte mari obosesc foarte repede si expectorez un mucus de culoare maro inchis si foarte urat mirositor.as dori sa stiu ce poate fi si cum se poate trata.va multumesc
1 comentarii
0
21-11-2013, ora 11:53
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
nebunel


din cate am citit din comentariul tau...infectia aceea in gat este de la fumat(de la prea mult fumat)...totul este sa raresti fumatul cat mai mult si sa faci sport(o sa vezi atunci cat de mult o sa expectorezi si o sa dai afara acel mucus nasol).si o sa te simti mult mai bine...acum eu nu stiu ce fel de viata ai tu dar este clar ca una sedendatara(munca si casa si fumat).asta iti recomand eu si poate te ajuta...si sa mergi si la un medic ca poate este mai mult decat o infectie...asta nu mai stiu!!!multa sanatate iti doresc!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •